Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen kiadáson lehetne...

Milyen kiadáson lehetne csökkenteni?

Figyelt kérdés

Minket is utolért a létszámleépítés. Én itthon vagyok két kicsi gyerekkel, hogy visszamenjek az az utolsó opció a következők miatt: mikor az elsővel eljöttem szülni beleesett egy nagy összegű bónusz a számításba, így gyed maximumom voltam vele is, meg most a kistesóval is. Adókedvezménnyel, cspvel mindénnel együtt 200+-t kapok. A fizetésem is kb 200 lenne, így értelme nincs a kisebb gyerekemet itthon hagyni, bölcsibe adni.

Nincs hitelünk. A rezsi kb 50.000/hó

Gyerekeket felruháztuk a megfelelő mérettel, mielőtt ez történt. Pelenka és popsitörlő nem kell, mert moshatót használunk. Mosószerből decemberben tankoltam fel, hónapokig az sem kell.Telefonszámla elenyesző, kettőnknek valami 4000 ft/hó. Panelben lakunk, gyerekeknek az a nagy élmény, hogy megyünk szánkózni, hóba fetrengeni, sétálni, nagyiékhoz stb. Ezt szokták meg. Fiam igyen étkezik az oviban.

Egyedül a gyerekek ételéből nem vagyok hajlandó engedni. Gyümölcs, zöldség, joghurt, rudi, tápszer, tej, hús, tojás, amit szeretnek és szóba sem jöhet, hogy csökkentsem. Fagyssztó ( 3 fakkos kombináltban) tele hússal, kamraszekrényben savanyúság, konzerves kukorica, borsó, befőttek, par csomag tészta.

Van félretett pénzünk, ha gyógyszer, esetkeg nagyobb kiadás zúdulna a nyakunkba, de ahhoz csak ebben az esetben nyúlnánk. Tehát kb 150.000ft áll rendelkezésünkre élni. E mentén elfogadnék tippeket, tanácsokat. Hogyan főzzek. Esetleg mi lefagyasztható stb.



2021. febr. 14. 08:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, kimaradt, hogy 40.000ft/hó a fiamnak a fejledztő. Annak elhagyása sem opció, igy az ösdzeg 110.000 ftra módosul.
2021. febr. 14. 08:16
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Opció A: lemondasz azokról, amikről nem akarsz. Pontosítok, kénytelen leszel lemondani, mert 150k nagyon kevés.


Opció B: ha jól értem a két gyerek közül egy ovis és egy van otthon. A kisebbet add be bölcsibe és menj el dolgozni. Ekkor jár a GYED és fizetésed is lesz.


Opció C: az urad másodállást vállal. Vagy őt rúgták ki?

2021. febr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szokásos dolgok elsőre:

dohányzás, alkohol, autó fenntartása, ilyesmi. Ezek költséges dolgok és nélkülözhetők.


Másodsorban a bevétel növelése a cél. Ha a férjedet leépítették, akkor ez nem egy végleges állapot. Menjen el dolgozni bárhová. Akár segédmunkásnak építkezésre.

Egyébként az álláskeresési járadékkal nem számoltál. Az is jár pár hónapig...

2021. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Férjembek mondtak fel. Letszamleépítes volt. Kapott vegkielégítést es egyeb juttatásokat, mert evekig dolgozott ott.

Azert is utolsó, hogy én menjek vissza, mert műszakos a munkarendem és csak átmeneti a dolog. Pár hónap nem gond itthon lenni. Ő telefonál, e-mailez, tehát keres. Nem akarja, hogy visszamenjek, csak ha minden kötél szakad, mert jó lenne a kicsivel is két éves koráig itthon lenni.


Nem iszunk alkoholt, nem cigizünk, kocsi ugye áll, mert nem jár dolgozni.


Munkanélkülit egy összegbe kérte, azt majd utalják. A vegkielegítés már megérkezett, ezert bem isxerőlteti a visszamenetekt. Kicsit meghúzzuk a nadragszíjat ( persze úgy, hogy a gyerekek ne érezzék).

2021. febr. 14. 09:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Adjátok el a kocsit, majd vesztek újra, ha egyenesbe jöttök. Addig se kell biztosítást meg egyebeket fizetni.
2021. febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha visszamész dolgozni, a fizetésed és a gyedet is kapod. Vagyis 200 helyett 400.
2021. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem miért ez a nagy ellenállás a munkával szemben... A gyed mellett fizetést is kapnál, azonnal rendben lennetek, a gyerekek meg mehetnek bölcsibe.
2021. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a munka büdös, hiszen évek óta otthon ül.
2021. febr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Miért kellett lepontozni?
2021. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!