Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig nőhet a bitcoin ára és...

Meddig nőhet a bitcoin ára és mi történik, ha "beszakad" az árfolyam?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben már igen komoly cégek is fektettek be bitcoinba.


Szerintetek mi történik, ha "bezuhan" az árfolyam, vagy ha úgy tetszik kipukkad a lufi? Mennyire volt felelősségteljes döntés, hogy egy-egy nagyvállalat több 100 millió, vagy mint a Tesla 1,5 milliárd dollárt fektetett bitcoinba?


Meddig nőhet az árfolyam?


Én a következőket olvastam blogokon és láttam youtube videóban:

- valaki év végére 300-400 ezer dolláros árfolyamot vízionál.

- valaki azt állítja, hogy a nagyvállalatok egy közelgő gazdasági válságra készülve megpróbálják a készpénzállományuk egy részét átmenteni és felpumpálni az árat, hogy bőven nyereségesen szálljanak ki.

- valaki azt mondja, hogy teljesen elveszítette, azt az előnyét, hogy nem centralizált és nem felügyelt valuta, viszont relatíve kevesek kezében összpontosul a piacon lévő bitcoinok nagy része, így pár 100 ember képes uralni, rángatni az árfolyamot.


Ti mit gondoltok?



2021. febr. 15. 01:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10 Ha ez igaz, akkor az viszont tényleg meg fogja tolni az árfolyamot. Ha a Tesla elfogadja, és bejön neki (miért ne jönne be, a nép most rajong a bitcoinért), akkor minden autómárka el akarja majd fogadni, és ha az autómárkák igen, akkor mindenki más is. Néhány év, és a sarki üzletben is fizethetsz bitcoinnal a nyalókáért. Na ez viszont nagyon durván megnyomhatja az árfolyamot, mert akkor aztán tényleg boldog-boldogtalan bitcoinnal akar majd fizetni, sőt, abban kapni a fizetését is. Megkapom pénteken, és következő keddre már 20%-kal többet tudok belőle vásárolni, of course én is abban akarnám a fizumat meg mindent.

Ki tudja, milyen változásokat hoz ez még a gazdaságban, az államok, az emberek életében. Én azt sem zárnám ki, hogy egy komplett pénzügyi forradalom küszöbén állunk.

2021. febr. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
De elobb utobb meg kell forkolni s akkor lesz nagy siras rivasa annak aki nem megfeleloen tarolja.
2021. febr. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!