Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amazon.com-ról rendelt áru...

Amazon.com-ról rendelt áru esetén nem kell ÁFA-t meg vámot fizetni?

Figyelt kérdés

Szerettem volna rendelni egy bizonyos elektronikai kütyütt, de itthon túl drága volt, ezért megrendeltem az Amazon.com-ról (kb. fele annyiba került), és rendben meg is jött 3 héten belül. Ezen a terméken nyilván nem volt rajt a magyar 27%-os ÁFA (ezért volt olcsó), és én sem fizettem ki. A csomag nem is postára érkezett, hanem a DPD futárszolgálat hozta házhoz, így még az sem volt, hogy esetleg a postán kérnének valami vámot, vagy ÁFA-t, vagy bármit.


Most ha ez így van, akkor rendelhetek bármit nyugodtan olcsón az Amazon-ról? És ha igen, akkor miért nem onnan rendel mindenki?



2021. febr. 15. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

És honnan rendelted? Merthogy EU-n kívülről érkező csomagnál van ÁFA és lehet van vám kiszabás is, mely tetemes lehet és meghosszabbítja az eljárást. Emellett garanciális ügyeknél sem szerencsés, ha Kínába kell postázni egy elektronikai terméket, így ha áfával és vámmal ugyanoda jössz ki, akkor nem éri meg.

Kis értékűt meg azért nem szoktak venni, mert hónapokig utazhat.

Igen, rendelhetsz az amazonról, de ha nem eus raktárból jön, akkor vsz. fennakad beérkezéskor, és csak fizetés után kaphatod meg (mindegy mi van ráírva, fel fogják bontani).

2021. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kínából jött: Shenzhen Guangdong 518129 CN


A számlán pedig kifejezetten ott van, hogy nincs rajta ÁFA:


Total before tax: USD 39.99

Estimated tax to be collected: USD 0.00

-----

Grand Total: USD 39.99

Payment Grand Total:HUF 12.114,08


Én pedig bankkártyával fizettem 13e Ft-ot.

2021. febr. 15. 10:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és itthon ugyanez a termét 25e-50e Ft-ig van.
2021. febr. 15. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánszemélyként adta fel az eladó nem cégként akkor ez azért lehet. De júniustól mindenféle kiskapu el lesz törölve, minden csomagra fizetni kell az áfát és a vámot.
2021. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Amazonnál van ÁFA, ha Magyarországra értékesítenek akkor értelemszerűen a magyar ÁFA lesz a számlán. Ha külsős eladótól jött akinek van boltja az Amazonon ő nyilván követhet el adócsalást.
2021. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor elvileg ez az ő sara és nem az enyém. Én semmivel nem csaltam.
2021. febr. 15. 17:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani de nem úgy van hogy ez bizonyos összeg alatt nem kell vámot és áfát fizetni? Lehetséges hogy ezzel az összeggel te még nem érted el, ezért sem kellett fizetned
2021. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt az összeghatárt már átlépte. Én szerintem kell majd fizetni AFA ha megfogják a VÁM-osok. Ez abban a esetben nem igaz, ha ezt az eladó intézi, de az esetek 99%-ban ez nincsen így. Én a helyedben szamitanek a 27%-os AFA teherre. VÁM-ot meg ekkora összegre nem kérnek meg el, azt ha jól emlekszem 150$tól.
2021. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most olvastam, hogy megjött. Akkor átment a vámon, előfordul, de ezzel nem lehet sajnos számolni. Nekem 1x jött at úgy, hogy nem kellett fizetnem plusszba csak az AFA-t. Másodjára már meg is vámolták ugyanazt. Ez nagyon lutri, de az esetek többségében megfogják. Inkább számítás arra, hogy plussz fizetsz 27%-ot és akkor kellemes meglepetés ér ha mégsem. :)
2021. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!