Hol van itt válság?

Figyelt kérdés

Rövid leszek: miért van az hogy bárkit megkérdezek, kiderül hogy a jogosítványát a szülei vagy teljes vagy részben finanszírozták?


Szinte kivétel nélkül, alig ismerek olyat aki saját pénzből fizette ki a jogsi árát.


Én 24 vagyok, jelenleg mesterhallgató, mellette dolgozom évek óta. Középsuli óta mindenemet magamnak kell fizetnem, ruha, számítógép, internet, utazás, szórakozás, stb. Van félrerakva pénzem, viszont most jutottam el arra a pontra hogy nem fáj annyira a jogsi kifizetése.


Az emberek furán néznek rám mert még nincs jogositványom, aztán elmondom hogy azért nincs mert nekem az egészet saját zsebből kell állnom.


Kérdem én, ha a szülők csak úgy ki tudnak fizetni több százezer forintot a gyereknek és már FURA ha valaki saját pénzből finanszírozza a jogsit mert a szülei nem fizetik, akkor hol van itt válság?



2021. febr. 15. 11:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Te látsz egy fajta réteget: de nem látod azt a sok száz vagy ezer embert, akinek egyszerűen lehetősége sincs egyetemre menni vagy akár egy jogosítványt szerezni.


Igen, vannak olyanok, akiknek mindent "alátesznek és vannak olyanok, akiknek meg kell dolgozni mindenért. az élet mindig is ilyen volt.

2021. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A zavarodottságodnak 2 oka van: egyrészt nem minden ember 2021-ben szerezte meg a jogosítványt, így nem mindenkinek volt többszázezer Ft (nekem 120-ból kijött annó), plusz nem mindenkinek fizetik ki zsebből a szülők, mert nekem is pl. 18. születésnapomra rakták össze a szüleim és nagyszüleim együtt, illetve a legtöbb ismerősöm a ballagási összedobott pénzéből tette le a jogsit 18 évesen.


Sokaknak fizetik ki szüleik/nagyszüleik/rokonai, de nem "csak úgy zsebből".

2021. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#2 teljesen mindegy, mert anno is akartam jogsit és azt az összeget sem fizette volna ki senki. Igen, 120 ezer jobb lett volna, de azt sem fizette volna ki a család.
2021. febr. 15. 11:28
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Most irigy vagy szokra, akiknek a szülei tehetősebbek?

Vagy most mi értelme a kérdésednek?

2021. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Igen, hát van a spórolásnak nevezett dolog, ha az ember nem tud egyből kifizetni valamit, akkor félretesz. Pl. a szülő már előre gondolkodik, hogy a gyerek 18. születésnapjára gyűjt, hogy valami nagyobb dolgot tudjon neki venni.
2021. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Vagy van az mint nálam, hogy a gyereknek kell megvennie mindent a saját pénzéből.
2021. febr. 15. 11:39
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Igen, Afrikában meg éheznek a gyerekek. Ilyen is van.
2021. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évesen csináltam meg saját pénzből, és ugyanezt láttam, hogy körülöttem mindenkinek jogsit, lakást és kocsit tettek a segge alá. Irigykedem rájuk? Persze, nekik ennyivel könnyebben indult az életük. Nekem ismeretlen fogalom volt a ballagási pénz, a szüleim a ballagásomra se jöttek el, mert nem volt mit felvenniük. Aztán a diplomaosztómra se, mert az meg messze volt nekik, nem volt pénz vonatjegyre. A kettő között egy fillérrel nem támogattak, végig dolgoztam meg kőkeményen tanultam az ösztöndíjakért. Ezzelamúgy semmi gond nem lett volna, létezik tisztes szegénység. De nekik lett volna pénzük, csak apám elitta.


Majd a gyerekemnek már jobb lesz, nekik már most sokkal több pénzük van félretéve, mint amennyit én valaha kaptam.



Amúgy ennek semmi köze ahhoz, hogy válság van-e.

2021. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#8 nekem 1 millióm van félrerakva, szerinted így jobban állok mint amennyire te álltál régen?
2021. febr. 15. 11:54
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Most te egyáltalán mit akarsz? Rohadjon meg minden középosztálybeli ember, mert neked szegény szüleid voltak?
2021. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!