Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megsaccolni a...

Hogyan tudom megsaccolni a postaköltséget?

Figyelt kérdés

Nemrég postáztam egy felsőt, de majdnem 2000 ft volt a költség(ajánlott+csomagként lehetett csak, mert vastag volt a boríték). 2000 g-ig volt a csomag súlya.


Most 2 hosszú és 2 rövidnadrágot kéne feladnom, de még nem tudom, hogy egy A/4-es borítékba belefér vagy kettő lesz belőle.

Személymérleggel még csak-csak letudnám mérni a súlyát, de nem szeretnék pofára esni, hogy elkérek 2500-at pk-ra közben meg 2x annyi lesz. Vagy 5000 ft postaköltséget el kell kérnem. Ennyi reális lehet? Azért csak más a súlya egy felsőnek meg 4 db nadrágnak. Vagy biztonság kedvéért kérjek el 6000-ret?


2021. febr. 17. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez picit indokolatlan postaköltség. A posta honlapján amúgy fent van a díjszabás. De kizártnak tartom, hogy 5ezres potaköltség legyen. Még ha belerakod egy dobozba, akkor is kiviszik kétezerért.
2021. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vevőnek mindig a lehető legolcsóbban postázunk - ez alap.

Azt a felsőt pl, ha laposabban csomagoltad volna, akkor lehet, nem éri el a 2,4 cm vastagságot és feladhattad volna ajánlott levélként.

Ha el akarsz adni dolgokat, nem árt, ha tisztában vagy a postai díjakkal és nem árt, ha egy mérleged is van hozzá.

6 ezer ft posta költséget nem fog fizetni a vevő 2 rövid meg 2 hosszúnadrágért - annyiből már simán megveszi magának.

Kétfelé meg, ha egy ember vette meg, eszedbe ne jusson csomagolni, mert akkor méregdrága lesz.

A postai díjakat a posta.hu oldalon tudod megnézni vagy akár kinyomtatni.

Tessék, most kivételesen belinkelem Neked.

[link]

2021. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez volt az első alkalom, hogy eladtam ilyet. Amúgy belül buborékos a boríték azért(is) vastag. A dijszabas is kB 2000 Ft-rá hozta ki, ha tényleg 2000 g alatt van. És hogy csomagoljak? Alufóliába még csavarjam jól össze?
2021. febr. 17. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit hogy csomagoljál? A nadrágokat?

Miért tennéd alufóliába, az elszakad semmi perc alatt.

Beteszed egy nejlon zacskóba és a környéken szerzel valamelyik boltból egy megfelelő nagyságú dobozt.

A felsőt meg teljesen felesleges volt buborékos borítékban küldeni: lehetett volna nejlon +sima boríték.

2021. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!