Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiért lehet most termőföld...

Mennyiért lehet most termőföldet bérbeadni?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy nincs tapasztalatom a mezőgazdasággal kapcsolatban, csak befektetések terén szeretnék tájékozódni. Tudom, hogy különböző minőségű földek vannak, és ezeknek a minőségét AK-ban mérik. Ahogy olvasgatom 50-150e forintig is bérbe lehet adni /hektár. Melyek a legkeresetteb helyek? Tegyük fel megvásárolnám ezt: [link] ezt kitudnám adni hektáronként mondjuk 100e ért? A 100e évente értendő? Ezt a hírdetést pl nem értem: [link]

Nem vagyok ingatlanos, semmi ilyesmi. Egyszerű melós vagyok aki kint dolgozik és itthon szeretné, majd befektetni a pénzét valami értékállóba.



2021. febr. 19. 20:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha jól tudom kb 70e forint támogatás jár évente /hektár. Ezt az szívja fel aki műveli, vagy akinek a tulajdonában van. Hogyan működik ez. Köszönöm.
2021. febr. 19. 20:59
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Gombokat fizetnek...
2021. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. A bérlőnek bérleti díj jár ez kb. 50000Ft/hektár(10000m2)/év , lehet több is és lehet nulla forint is.

2. A támogatást a földhasználó kapja, aki műveli a földet, ezt igényelni kell, a hivatalokban bejegyzik a földhasználatot és ellenőrzik is.

3. A földvásárlás nem úgy zajlik, mint egy lakásvásárlás, sokkal bürokratikusabb és hosszabb folyamat min. 4-6 hónap , de akár több is lehet.

4. Ez nem a Te pályád.

2021. febr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valami más ötlet? Pl hosszú szerződéssel, fix bérlővel rendelkező ingatlant venni?
2021. febr. 20. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!