Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mesélnétek hogy ti hogyan...

Teccesz123 kérdése:

Mesélnétek hogy ti hogyan szereztetek pénz az egyetemi évek aladt?

Figyelt kérdés
Én orvosi egyetemre akarok menni és nagy félelmem van a pénzzel kapcsolatban hogy hogyan és mennyit tudnék keresni.Mert hallottam hogy sokan az egyetemi tanulmányuk szerint választanak munkát 1-2 szemeszterrel később a kezdés után.Csak az orvosinál nincs nagyon lehetőség rá.Ti mit dolgoztatok?(Nem nagyon vagyok képben ezzel a kérdéssel:6év maga az általános orvosi képzés és ebbe a 6 évbe beletartozik a 2 év gyakorlat vagy 6+2 év?) Köszi a válaszokat

2021. febr. 24. 01:45
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A 2 év gyakorlat alatt nem tudom, hogy mit értesz, amennyiben a rezidensi, törzsképzési 2 évre gondolsz, akkor igen, az a minimum (csúszás nélkül) 6 éves egyetemi képzés, a diploma megszerzése után történik. Viszont az alatt igazából már dolgozik az ember, csak mellette pedig tanul, tapasztalatot szerez, stb.
2021. febr. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Masszázzsal.
2021. febr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Orvosisként nem lehet dolgozni a suli mellett. Évközben annyi sok az anyag. A jogi mellett itt kell a legtöbbet tanulni. Ez mellett minden nyáron 120 órás (3-4 hetes) gyakorlatot kötelező teljesíteni.


Ha nincsenek meg államira a pontjaid, nem tudnál koliba bekerülni és a szüleidnek nincs annyi pénze, hogy évközben legalább havi néhány tízezerrel támogassanak, akkor erről tegyél le.

2021. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
dolgoztam
2021. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Én ebédidőben hoztam a koliban 8-14 embernek ebédet, a kifőzdékben adtak ajándék üdítőt/menüt/extra fél és egész adagot a mennyiségtől függően pl. veszel 3-at adnak 1 kis adagot, veszel 4-et +1 ajándék adag, stb...


14 embernek hozod, akkor 12 adagot megtudod venni 3 részletben és van 3 extra adagod, 1-et megeszel te, 2-öt meg kifizet akinek hozod.

Ingyen ebéd + 2-3ezer Ft, de elmegy vele 1-1,5 órád!


---


Arra kell vigyázni, hogy ne reklámozzad, sokan irigykednének rád, a gyakorisok között meg a butábbja még azzal is megrágalmaz ilyenért, hogy lopsz ezektől az emberektől. A valóságban meg nem fizetnek többet, sőt 30-50 perc szabadidőt is megspórolnak vele napi szinten, WIN-WIN :)


Másrészről gondolom te is kiismerted már annyira az embereket, hogy inkább szándékosan hátrányosabb helyzetbe sodorják magukat, de ne származzon másnak is előnye.


Nekem akkor szűnt meg az aranyélet, mikor kiderült, hogy nem azért ugrálok nekik, naponta akár kétszer is, mert balek vagyok és könnyen kihasználható, hanem ez számomra is kifizetődő. A legviccesebb, hogy pl. a szomszédos koli szobában inkább mindegyik elment megvenni a sajátját, ahelyett, hogy beosztották volna ki eszi aznap az ingyen menüt, de senki nem akarta, hogy másnak is jó legyen.


A hétköznapi életben és a munkahelyeken is ez van, inkább legyen rosszabb nekik is, de akkor legalább a másiknak is rossz lesz...

2021. febr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

5-ös, pedig az ötleted tök jó volt, ügyes vagy. Kár, hogy ennyi az irigy, ostoba ember.


Én egyből halasztással kezdtem, és elmentem dolgozni egy évet. Addig otthon laktam, és tudtam félretenni. Utána nyaranta külföldön felszolgáltam egy étteremben, ott kaptam szállást, ellátást, így maradt elég, amit beosztottam egész évre. Ezen kívül pénteken és szombaton pár órát korrepetáltam.

2021. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
67%

5-ös, te orvos vagy?


Hogy a kérdésre is válaszoljak, ismertem olyanokat, akik segédápolóként dolgoztak az elején. Ötödévtől lehet mentőzni is a legjobbaknak. Vannak ismerőseim, akik transzplantációs koordinátorként dolgoznak, de nem tudom, hogy azt lehet-e hallgatóként. Ha meg lehet oldani munka nélkül, én azt javaslom, mert a diákévek olyanok, mint a gyerekkor: sajnálnád, ha kimaradt volna. Ha pedig elengedhetetlen a munka, akkor inkább tanulj mellette webdizájnt vagy valami mást, amivel időszakos munkákat tudsz vállalni, mert talán anyagilag is jobban jársz. Kétségkívül a mérnökök és az informatikusok sokkal jobb helyzetben vannak ezen a téren.


Ps.: Nem tudom figyelmen kívül hagyni azt, hogy a kérdésben alatt szót nem sikerült helyesen leírni. :( Az egyetemen nekem azt tanították, hogy hülye lehetsz, de hanyag nem.

2021. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%

#3 lehet dolgozni orvosi mellett, és nincs minden nyáron gyakorlat.


Én másodéves koromtól kezdve dolgozok mellette, és rajtam kívül még nagyon sokan. Nem könnyű, de nem is lehetetlen

2021. febr. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!