Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kőműves szakmával írhatok...

Kőműves szakmával írhatok számlát burkolásra? Hol lehetne ennek utánna járni?

Figyelt kérdés
Tehát legálisan burkolhatok? Úgy tudom, hogy egy bizonyos százalékig igen. Hisz kőműves miért ne tudna burkolni? A támogatás végett jött fel a kérdés, hisz jó lenne vissza igényelni. Én kőműves vagyok, katás vállalkozó, kőműves szakmával rendelkezem.
2021. febr. 25. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a saját lakásodhoz nem adhatsz számlát a lakásfelújítási támogatás keretein belül.
2021. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
saját lakáshoz nem írhatsz számlát sajnos..
2021. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ohhh koszonom!:) ezt nem tudtam. Viszont a kerdesem masik fele azert erdekelne ha valakinek van tapasztalata ezzel.
2021. febr. 25. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Kőműves szakmához FEOR-szám szerint kapcsoló egyéb foglalkozások:


3117 Építő- és építésztechnikus

7512 Gipszkartonozó, stukkózó

7515 Építményszerkezet-szerelő

7534 Burkoló

7536 Kőfaragó, műköves

7537 Kályha- és kandallóépítő


Ez annyit jelent, hogy a fentieket kőműves szakmával is végezheted.

2021. febr. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom.:)
2021. febr. 26. 05:19
 6/9 A kérdező kommentje:
Ennek valahol utanna tudok nezni?
2021. febr. 26. 05:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Feor szam szerint csak hasonlo munkakorkent lattam a burkolot.:/ nem irja, hogy vefezheto is igy.
2021. febr. 26. 05:24
 8/9 anonim ***** válasza:

A hasonló munkakör gyakorlatilag annyit jelent, hogy ha egy cég alkalmazna burkolót, és Te kőműves végzettséggel jelentkezel rá, akkor felvehet burkolónak is.


Ha egyéni vállalkozásod van, akkor - gondolom - a tevékenységi körödhöz fel kell venni a "burkolást" is. Biztosan nem tudom, csak sejtem.


Böngésznivaló:

[link]

2021. febr. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozókra vonatkozó szabályok:


[link]


Ha még a jogszabály hatályba lépése előtt egy régi szabályozás szerint például a kőműves szakmával végezhettél burkolást is és a tevékenységi körödön azóta nem változtattál, akkor az érvényben marad. Tehát Te végezhetsz kőművesként burkolást is és adhatsz róla számlát, mert még a régi szabályozás érvényes Rád. Ha a fenti szabály életbelépése után vennéd fel tevékenységi körödnek a burkolást úgy, hogy nincs meg rá a végzettséged, akkor ahhoz fel kellene venned egy olyan végzettségű alkalmazottat, hogy tudj ilyen jogcímen számlázni.


"A rendelet hatálya az ipari, és idegenforgalmi tevékenységet folytató jogi személyekre, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságokra és egyéni vállalkozókra terjed ki.


A rendelet mellékletében meghatározott tevékenységek csak az ott megjelölt képesítésekkel végezhetők.


A korábban érvényben volt jogszabályok alapján elismert képesítések, mentesítések mindaddig érvényesek, amíg a munkavállaló munkaköre, illetve az egyéni vállalkozó tevékenységi köre nem változik."

2021. febr. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!