Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bankok mi alapján találják...

Survivals kérdése:

A bankok mi alapján találják ki a kártyaszámot?

Figyelt kérdés

Mert régebben azt hittem hogy csak egy random számsor, de nemrég hallottam hogy valamilyen szabály alapján adják meg.

A válaszokat előre is köszönöm



2021. márc. 2. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az első számjegy a kártyatársaság. 4=Visa, 5=MasterCard, a többit nem tudom. A többi szám az utolsó 4-ig random. Az utolsó 4 számjegy az előző 12 ellenőrző összege (checksum), ami arra hivatott, hogy ne tudd elgépelni.
2021. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis kiegészítés #1 válaszához:

Az 1. számjegy (=MII) általában a kártyatársaságot azonosítja, de bizonyos esetekben még a 2. számjegynek is ez a feladata. (pl. Amex = 34, Diners Club = 36)

Az 1-6. számjegy (=BIN, belefoglalva az előbb említett MII-t is) a kiállítót azonosítja, tehát kártyatársaság + bank, néha kártyatípus. (pl. VISA esetén az Electron-oknak külön száma van)

A 7-15. számjegy a kártya azonosítója.

A 16. számjegy a checksum, tehát az ellenőrző számjegy.


Eredeti kérdésedre válaszolva, az 1-6. számjegyeket a kártyatársaság adja meg, azonosítva a társaságot, a kártya típusát és a bankot. Az account number (7-15.) véletlenszerű, a 16. pedig checksum. Ha a [link] oldalon beírod pl. az 5445 38 kezdetű kártyaszámot, kiírja, hogy egy Mastercard típusú magyar K&H kártyáról van szó. A számjegyek további bővítésével többletinformációhoz is lehet jutni. Például a 4350 4440 esetén megkapjuk, hogy egy brit VISA Infinite Debit Revolut kártyáról van szó.

2021. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!