Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes most befektetni...

Érdemes most befektetni bitcoinba, vagy várjak még?

Figyelt kérdés

Újra szárnyal, magasan van az árfolyam. Na de ugyanaz várható, mint 2017-ben? Vagy töretlenül emelkedik tovább, és nem lesz akkora visszaesés?

Mindenképp venni akarok. Csak nem tudom várjak-e egy nagyobb zuhanásra, vagy inkább most vegyek.


2021. márc. 12. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Mintha a lottó ötöst kérdeznéd, senki nem tudja megmondani. Ilyenben részt venni mindig csak játékpénzzel szabad, hogy ne legyen tétje.
2021. márc. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Most 55.000 dollár.

Ugyanezt a kérdést feldobták, 40k-nál, 30k-nál, 20k-nál, 10k-nál, sőt még akkor is mikor 1000 dollár volt.

Nem tudjuk megmondani mennyi lesz, csak, hogy mennyi volt. Nekem van egy olyan érzésem, hogy a "felsorolásom" pár év múlva még hosszabb lenne.

Csak annyival szállj be amit ha elveszítesz, nem lesz baj, hanem felfogod tanulópénznek.

2021. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most ha beszállnék akkor úgy szállnék be, hogy vásárolnék ha felmenne 100k felé akkor eladnám, ha pedig lefele mennénk amire nem látok sok esélyt akkor várnék akár 5-10 évet is. Viszont ahogy előttem is írták senki nem tudja, hogy mi lesz. Annyit érdemes befektetni ami nem fáj ha elveszítesz.
2021. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nos a paypal és a visa is még idén kezelni fogja a bitcoint, szóval szerintem bedőlni már nem fog az árfolyam mostanában.


Ha van pénzed akkor csináld azt hogy vegyél egy kicsit mindenből, pl részvény alap, ingatlan alap, és valamennyi bitcoin is lehet a portfóliód része.

2021. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Az emberek többsége mindig akkor akar venni, amikor valaminek már magas az értéke.

A rutinos tőzsdecápák ezzel szemben akkor vásárolnak, amikor valaminek alacsony az értéke (és kiszállnak, amikor már elég magasnak értékelik). Kivéve, ha shortol, de azon is nyer, ha nem történik valami nagyon nagy gixer.

Ez a fő különbség az átlagos gondolkodású emberek és a piszkosul sokat kereső profik között.

Ezzel nem azt állítom, hogy néha az átlagembernek nem lehet szerencséje.

Szóval szerintem


Természetesen számít a rutin és a tudás is. A befektetett pénz összege is. Szerintem ha valaki nem profi, annak a saját vagyona maximum 5%-ánál többet ilyen kockázatos helyre nem ajánlott tenni. Kockázatosba kevesebbet, kevésbé kockázatosakba többet.


Az sem mindegy, kinek a szavára adsz. Egyes profi befektetők és közvetítők érdeke, hogy téged rábeszéljenek arra, hogy tutibiztos a befektetés, nagyot nyerhetsz, fektess be most. Vannak olyan, a pszichédre ható módszerek, vezérszavak, hogy: elszalasztod a lehetőséget, nézd meg, hogy már ő milyen gazdag lett ebből és még több érvet felsorolnak, hogy miért biztos, hogy az az árfolyam sokkal magasabb lesz és csak nyerhetsz. Engem tavaly akartak így rábírni, hogy 10+ milliót tegyek pár cég részvényébe. Nemet mondtam. Akkor ezek árfolyama már eleve magasan volt, azóta estek. Nem adok senkinek a szavára. Egyszerűen megnézem, hogy mi a helyzet és ha magasnak ítélek egy árfolyamot, akkor nem veszek. Ha alacsonynak, akkor veszek.

2021. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Senki se tudja, de ha te nem tudsz donteni ne fektess be. Lehet az ar holnap 2x kevesebb vagy 2x tobb. Ha eleg hosszu tavra tervezel bitcoint venni akkor mindegy lesz ugyis mert annyit megy felfele hogy nem fog szamitani
2021. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 3 éve 16 on vettem, amikor minden kivulállo azt mondta tul magas be fog dőlni, a bentiek meg 40 és 100 ezreket vizionáltak. 2 nappal rá bedőlt. s 11 ezret ért egy évvel rá csak 3 ezret. nem száltam ki bukóban. Most meg 50-60 között mozog...
2021. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!