Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól gondolom ezt a részvényekk...

Jól gondolom ezt a részvényekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mivel folyamatosan csökken vagy növekszik az áruk, ezért csak akkor bukunk, ha kisebb áron adjuk el, mint amennyiért vettük. Tehát ha elég türelmesek vagyunk (és nem túlságosan kapzsik), akkor elméletileg mindig nyereségesen kell kijönnünk belőle. Így van?

2021. márc. 12. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen részvényt veszel.

Ha 2000-ben vettél GE-t amikor az 51 dolláros csúcsán zárt, akkor már 21 éve várhatsz arra, hogy nyereséges legyél (Jelenleg 12 dollár).

Abban igazad van, hogy részvényekben hosszútávon érdemes gondolkodni (átlagembereknek), években vagy inkább évtizedekben.

Nyugdíjmegtakarításnak tökéletes, mert hosszútávon biztos jobban teljesít, mint az állampapírok, TBSZ számlával adózni sem kell utána.

Egy kisbefektetőnek a legegyszerűbb, ha vesz egy tőzsdeindexet, és nem szarakodik a részvények kiválogatásával, mert abba még a profiknak is sokszor beletörik a bicskája.

A legnépszerűbb a S&P 500, ami Amerika 500 legnagyobb vállalatát követő index.

2021. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Volt már ilyen kérdés pár hete...


Nagyon nem vagy tisztában az alapokkal sem.


Honnan gondolod, hogy megfelelő türelemmel tutira lesz magasabb az árfolyam...???

2021. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
nem
2021. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ez így leírva nagyon egyszerűnek és jó stratégiának tűnik, bármilyen befektetés esetén. Olcsón veszek, drágán eladok, milyen jó. De van, ami ez ellen dolgozik és ez az idő.

Mert a legértékesebb dolog a világon még mindig az idő. Ebből véges mennyiség áll minden ember rendelkezésére.

Ezért szinte mindenki már a közeljövőben akarja élvezni a befektetései gyümölcsét.

Kivéve a nyugdíjcélú, vagy a gyerekei számára elhelyezett befektetéseket, de ebbe úgyis apránként tesznek az emberek.


Minden befektetés árfolyama hullámformát követ (ha a mozgóátlagot nézzük), hol alacsony az árfolyama, hol magas, hol újra alacsony és nem mindig kiszámítható. Attól is függ, mikor szállsz be, és hogy a befektetésnél győzöd-e kivárni, amíg alacsony nem lesz az árfolyam (+tudod-e, hogy éppen az tényleg egy alacsony árfolyam) és ugyanígy győződ-e türelemmel, amíg ismét magas nem lesz (tudod-e, hogy az az árfolyam magas és utána emelkedni fog-e, vagy csökkenni).

Ez a "játszma" hosszú éveket jelenthet, akár évtizedes léptéket is. Nem lehet tudni előre, hogy jön-e olyan élethelyzet, hogy szükséged lesz a befektetett pénzre akkor is, ha alacsonyabb árfolyamon tudod csak kivenni (munka elvesztése, baleset, súlyos betegség, munkaképtelenség, egy brutálisabb világválság, természeti katasztrófa, járvány).


Szóval ez a "mindenképpen nyerek" stratégia csak akkor működik majdnem BIZTOSAN (ahogy a kérdésedben írtad), ha csak olyan összeget fektetsz be, ami biztos nem fog hiányozni (még baj esetén sem) és nagyon hosszú távra tervezel vele, több évtizedes távlatban és nem csak egy befektetési eszközbe fektetsz, hanem többfélébe. Ez így már működhet.

2021. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"Tehát ha elég türelmesek vagyunk (és nem túlságosan kapzsik), akkor elméletileg mindig nyereségesen kell kijönnünk belőle. Így van?"


Nem így van. Akkor "nyer"-nél (már ha azt nevezed nyereségnek, hogy drágábban eladod amit veszel, mint amennyiért vetted), ha tényleg eladnád drágábban. Lehet, hogy erre sosem kerül sor.


Egy részvény az adott cégben lévő tulajdonrészt testesít meg. Alapfelállásban nem feltétlen azért veszik, hogy drágábban eladják, hanem azért, hogy cserébe a tulajdonjoguknak megfelelő arányban részesedjenek a nyereségből.

Viszont ha a cég nem tud nyereséget termelni, akkor jó eséllyel előbb-utóbb megszűnik (mert nem tudja/akarja a saját tőkéjéből fedezni a veszteséget). Ebben az esetben pl mindent elveszítesz.

2021. márc. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez meg a másik buktatója (ha földbeáll az a cég, vagy bármi, amibe így fektetsz), ezért kell diverzifikálni, többféle eszközbe tenni. A brókercégeknek, bankoknak is ezért vannak egyszerre több befektetésből álló portfólióik. Átutalod nekik a pénzt és mindig egyszerre több olyan eszközbe teszik a pénzed, amikből a legnagyobb esély van a profitszerzésre (nekik is érdekük, hogy ők is keressenek rajta és a hírnevüknek sem mindegy, hogy buknak-e az ügyfeleik, vagy nyernek). Az ilyen portfólióépítést magad is megcsinálhatod, de ahhoz kell tapasztalat és jól tájékozottság, előbbit idővel megszerezheted, az utóbbit tájékozódással.
2021. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4: igen, így gondoltam én is.
2021. márc. 12. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Hiába vársz te akár 100 évet is türelmesen, bele kell kalkulálni, hogy elesel évi 5% kamattól (kamatos kamat), továbbá romlik is a pénz értéke évi min. 5%-ot.


Veszel valamit 100e-ért és 10 évig mínuszban lenne az árfolyam, akkor neked már 260e felett kéne eladnod, hogy ne veszítsél rajta.

Amennyiben eltekintesz az inflációtól és csak a kamattal számolsz, akkor 10 év után 163e felett kell eladnod, hogy ne veszítsél rajta.


Korábban említette valaki, hogy 21 évig vársz és még mindig lentebb van az árfolyam, ez alatt 1mFt esetén már 1,8mFt kamatot buktál volna, inflációt is nézve 6,4mFt veszteség +++ amit vesztesz a részvényen.


Mennyire vagy türelmes a veszteségtermelésben és mikor mondod azt, hogy elég időt és pénzt vesztettél már, mikor mondod ELÉG!

2021. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

8ashoz hozzátenném, hogy nem csak az infláció miatt veszíthetsz vagy a hasonló, biztonságos befektetéséhez (pl. bankbetét, állampapír) képest (azaz ha másba fektettél volna), hanem az is lehet, hogy ha eladod veszteségesen és az eladási összegből befektetsz valami másba, akkor lehet, hogy azzal meg nyereséged lenne. Pl. veszel vmit 100e-ért, esik az értéke és már csak 80e-et ér, ha ezt eladod és befekteted másba, ami jól teljesít, akkor lehet, hogy a 20e veszteséget hamarabb visszakapod, mint ha tartanád a veszteséget arra várva, hogy majd előbb-utóbb nyereséges lesz.

Szóval nem olyan egyszerű ez. Ha vársz mondjuk 5 évet, hogy újra nyereséged legyen és eladod 5 év múlva 5% haszonnal, akkor az nem egy nagy üzlet, hiába adtad el nyereséggel.

2021. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!