Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állásinterjúra megyek egy...

Állásinterjúra megyek egy bróker céghez. Mire készüljek?

Figyelt kérdés

Olyan régóta keresek munkát, nem akarom elrontani, szeretnék felkészülni egy kicsit, de még sohasem volt ilyen munkám és közöm se nagyon bróker cégekhez. Mit kell tudnom róla?

Az oldalukon annyit kikövetkeztettem már, hogy lakásbiztosítás, autóbiztosítás és vagyonbiztosítással foglalkoznak. De a többi szövegelés nekem érthetetlen volt, valaki tudna segíteni a hozzám hasonló hülyék nyelvén elmagyarázva? :)


2021. márc. 12. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megmutatod a hirdetést?
2021. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, nekem kell a meló! :)
2021. márc. 12. 15:35
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor mit lehetne mondani? Hogy segítsen értelmezni valaki a szöveget, ha azt se tudják, mi az? :D

Inkább figyelj arra, ne valami tukmálós ügynöki hülyeség legyen. A “biztosítás” szó tipikusan erre utal.

2021. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ohh én inkább általánosságban kérdeztem, de a kommentedet látva, ezek szerint mindegyik más...
2021. márc. 12. 15:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Ennyi infóból nehéz segíteni, hiszen a munkakört sem adtad meg. Annak mi egyáltalán a neve?
2021. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Telefonos értékesítő!
2021. márc. 12. 15:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát ha brókercég akkor valószínűleg az fogja érdekelni az interjúztatót, hogy mennyire vagy napi kapcsolatban a tőkepiacokkal, tudsz-e pl. a közelmúltból valami emlékezetes magyar vagy nemzetközi értékpapír mozgást mondani, ismered-e a különböző derivatívákat, opciókat, kötvénypiaci ismereteket is szinte mindenhol megkérdezik (megjegyzem gyakran a szakmabeliek sem emlékeznek már az alapokra, de pl. nem árt olyasmivel tisztában lenni, hogy maturity, kuponráta, infláció, alapkamat, stb.). Nyilván ha pl. a jogi részével foglalkozol az meg teljesen a másik oldala a történetnek, ott GDPR, MIFID, MIFIR meg isten tudja még milyen törvényi megfelelések vannak, de pl. pénzügyi, ügyfélkapcsolati vagy technikai részen is szinte mindig rákérdeznek van-e valami alap adatbázis-kezelői tapasztalatod vagy használtál-e már valamilyen trading platformot.

Ha tukmálós-Fundamentás cég amire pl. az előző hozzászóló gyanakodott akkor úgy is ki fog derülni, hogy az értékesítési képességeidre kérdeznek rá.

2021. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, akkor tárgytalan, brókercégeknek nem nagyon van telefonos értékesítője, legfeljebb ügyfélszolgálata.
2021. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hűha, ezekkel abszolút nem vagyok tisztában, nem is tudom mit jelentenek! A telefonban megkérdezte van-e ilyesmi tapasztalatom, mondtam hogy nincs, erre mondta nem baj, mert van betanulási idő! Nem gondoltam, hogy ilyen bonyolult dolgokat kéne tudnom...
2021. márc. 12. 15:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, akkor nem hangzik jól a dolog. Arra tippelek, embereket kell felhívogatnod random és rájuk sózni a cég termékeit. Rosszabb esetben pedig még csak nem is alkalmazottként, hanem jutalékos rendszerben, számlaképesként. Pénzt pedig akkor kapsz, ha ez sikerül. Persze ez csak tipp, lehet valami jobb nevű cég, ahol nem tukmálnod kell, de az ugye “titok”. Érdemes lenne a cégre rákeresned, nincsenek-e dolgozói vélemények róla itt.
2021. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!