Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legjobb befektetési lehetőség?

Legjobb befektetési lehetőség?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni pár hónapja, így szeretnék befektetési lehetőségek után nézni amivel magasabb hozamot tudok elérni. Nem szeretnék nagyon kockázatos befektetést.

Azt hallottam, hogy a MÁP nem biztos, hogy megéri az inflációs változások miatt.


22/L



2021. márc. 21. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Mennyit akarnál befektetni és milyen időszakra? Csak pénzügyi termékben gondolkozol vagy más is szóba jöhet?
2021. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

" szeretnék befektetési lehetőségek után nézni amivel magasabb hozamot tudok elérni. Nem szeretnék nagyon kockázatos befektetést."


Na ilyet nem fogsz találni. Ami magas hozamot hoz, az általában kockázatos.


Az állampapírral jól előre lehet számolni, hogy mennyi hozamod lesz. Nem sok, de az biztos.


"Azt hallottam, hogy a MÁP nem biztos, hogy megéri az inflációs változások miatt."


Én inkább fektetem MÁP-ba, mint hogy bele tegyem mondjuk egy kockázatos befektetési alapba, mert pontosan tudom hogy 5 év múlva mennyi pénzt fogok tudni belőle kivenni.


Fektethetném valami kockázatos befektetési alapba, aztán öt év múlva vagy ki tudok szálni jó haszonnal, vagy nullszaldóval, vagy még buknék is rajta nem keveset. Nekem nem fekszik ez az itt a piros hol a pirosozás.

2021. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Más is szóba jöhet akár, de elsősorban pénzügyi termékre gondoltam.

1 millió Ft körül is tudnék szánni a befektetésre.

2021. márc. 21. 10:30
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
azzal max 10-20 ezer Ft-t tudsz hozamként elérni. 1 millió Ft befektetés nagyon kevés pénzügyi termékhez
2021. márc. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
állampapír euróban, tőkegarantált befektetési alap, nem tőkegarantált befektetési alap, kötvény, részvény, stb... tőled függ mennyire vagy kockázatvállaló, a kockázat és a várható hozam kb. ilyen sorrendben nő.
2021. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem szeretnel kockaztatni de szeretnel magas hozamot. Akkor allampapir
2021. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarsz kockáztatni, de magas hozamot szeretnél. 👏😂
2021. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7!

Nem azt írtam, hogy magas, hanem magasabb.

Kikértem a véleményetek róla, és nem azt kértem, hogy kinevessük a másikat. Köszönöm

2021. márc. 21. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha bitcoinba fektetsz es eleg hosszutavon (4+ ev) nem veszed ki a penzed az garantaltan tobbet fog hozni mintha allampapirba raknad. Persze ezzel sokan nem ertenek egyet, de sokan nem ertenek a bitcoinhoz se..
2021. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

@15:54


Te vállalsz rá garanciát hogy így lesz? Úgy értem ha nem így lesz és a kérdező bele fektetne akkro kártalanítod? Nem azt mondom, hó sansz van rá hogy igazad lesz, de mi van ha beüt valami krach, a jövőben amit most még nem látunk előre? Akkor mehet mindenki a bitcoinjával a sóhivatalba reklamálni.

2021. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!