Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv a kis fiam betöltötte a...

Hólya Tibor kérdése:

Üdv a kis fiam betöltötte a 2- dik életévét és a gyed extra viszza menőleg szeretném igényelni előte mielőtt nem töltötte volna be a 2- éves kort jeleztem a munka hejen hogy csinálják meg a papirt adig huzták az időt amig 2 éves lett mit csináljak ??

Figyelt kérdés
Mit tudok tenni ez ügyben hogy viszza menőleg megkapjuk a kis fiam után járó gyedet!!! ???

2021. márc. 26. 21:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A munka helyen 1- hónappal előtte jeleztem hogy viszza menőleg igényelném és azt mondták semi akadája !!! Addig huzták halasztották mid be nem töltótte a 2- éves kort és már azt mondták h már nem tudom igényelni mit tudok tenni ez ügyben visza menőleg igényelhetem e még s gyedet 2- éves korig amit kaptunk volna?????
2021. márc. 26. 21:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Eddig mit kaptál?
2021. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sima gyest és családi pótlékot
2021. márc. 26. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
És másfél év alatt miért nem igényeltél gyedet?
2021. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én dolgozom fojamatosan 7- éve munkaviszonyban és ijeről nemis hallottam vagy nem tudom mikor meg tudtam már majdnem 2- éves volt a kis fiam 1- hónapig halaszgatták a munka helyen ez az a hiba és kiderül t nem volt semmi féle hiba csak nem akarták megcsinálni a papirokat !! A kis fiam már 2- éves elmult viszza e tudom igényelni még vagy hagyam nem találok a neten se magyarázatot rá aki ért hozzá és normális komentet tud irni olyan irjon köszönöm mindenkinek !!!!
2021. márc. 26. 21:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdezgetek, mert zavaros a sztori.


Gyed extra annak jár, aki dolgozik. Mármint hogy nem otthon van a gyerekkel, hanem rendesen fizetést kap. Ha volt bejelentett munkahelyed a szüléskor meg azt megelőzően 2 év alatt egy év, akkor jár.


Ha ezeknek a feltételeknek megfelelsz, de nem dolgozol, hanem otthon vagy a gyerekkel, akkor gyed jár.


Ha a szüléskor volt munkaviszonyod, és jogosultvoltál ellátásra, akkor viszont nem gyest kellett volna kapni.


Bár a neved ellenére én abban sem vagyok biztos, hogy te a férfi vagy ebben a sztoriban.

2021. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os, én úgy értelmezem, hogy nem tudtak erről a lehetőségről, valószínűleg anyuka nem volt jogosult GYED-re, ezért igényeltek GYES-t. Aztán mikor megtudták, hogy az apa is igényelhette volna, akkor már 2 éves lett a gyerek.
2021. márc. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

"Visszamenőlegesen is igényelhető-e a gyed?


A gyermekgondozási díjat az igénybejelentés napjától visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet kérelmezni, azaz az ellátást legkorábban az igénybejelentés napját megelőző 6. hónap első napjától lehet megállapítani, és folyósítani a jogosultsági feltételek fennállása esetén."

2021. márc. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen jol értelmezted köszönöm!!

Nem én kaptam a gyest hanem a feleségem.

Én dolgoztam!!! Rendes havi fizetést kapok máig!!

Deh már be töltötte a kis fiam a 2- éves kort és igyis viszza lehet igényelni 6- hónapot????

2021. márc. 28. 00:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi nem tudtunk ijesmiről hogy van ijen sajnos még senki nem igényelte a munka helyen se valaki igényelni kezdte és onbantól mindenki igényelni kezdte igy jutott el hozzám is ez az információ h létezik ijen is deh már 2- éves elmult a kis fiam igy igényelhetek viszza menőleg 6- hónapot vagy nem értem az egészet????
2021. márc. 28. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!