Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt tegnap paypalon egy...

Volt tegnap paypalon egy tranzakcióm, de a gyerek, akinek pénzt küldtem bankkártyáról (tehát nem tettem fel a paypalra azt a pénzt), nem tudta elfogadni a pénzt. Megszakítottam a tranzakciót. Szerintetek visszaküldi a paypal a pénzt a bankkártyámra?

Figyelt kérdés
Most ott van a dolog, hogy se nála nincs a pénz, mert nem tudja hogy kell elfogadni (ugye kiírja, hogy függő, de nem tudja elfogadni a neki küldött összeget), se pedig nálam. Azt írja a paypal, hogy visszatérítve... Múltkor is próbáltam átküldeni neki, akkor ha megszakítottam a tranzakciót, akkor a paypal számlámon ott maradt a pénz, csak ugye most nem a paypal számláról küldtem neki, mert nem volt rajta annyi pénz, hanem a bankkártyámról a paypalon keresztül. Visszajöhet a pénz nekem (remélem)?
2021. márc. 31. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Írj a PayPalnak, de valószínű, pár nap, míg visszakapod.
2021. márc. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2021. márc. 31. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy kamu és átvertek?


Vagy a srác nagyon béna...

2021. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
14 éves gyerek. Játszik egy online játékkal, ahol elad aranytallért, amit nyer. Aztán amit elad, az a pénz a vevőtől hozzám érkezik be, mert nekem van bankszámlám. Cserébe kapok pár ezer ft-ot a segítségért. Aztán a pénzt payern küldöm át neki, de sztem neki ahhoz nincs csatolva bankszámlaszám, tehát szerintem fel sem tudja onnan venni addig a pénzt. Viszont az fura, hogy folyton függőt jelez, amit én elküldök neki, mert ő nem tudja elfogadni. Nem értek ehhez. Pedig volt vagy tucat üzletem payen és eddig mindenki el tudta fogadni, ha pénzt küldtem neki.
2021. márc. 31. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bankkártyáknál a fizetés általában úgy működik, hogy először zárolják a pénzt, és csak akkor tűnik el a számládról, ha a kereskedő könyvelte a tranzakciót. Ha megszakítottad a tranzakciót, akkor simán lehet, hogy az összeget zárolták, de nem könyvelték, tehát még "nálad van", csak nem látod (bónusz: SMS tipikusan a zárolásról jön, tehát az lehet az érzés, hogy levonták a pénzt, pedig nem).


Lépj be a netbankba, ott általában meg lehet nézni a zárolt tranzakciókat. Ha a paypalos fizetést a zároltak között látod, akkor nincs tennivalód, egy idő után megjelenik a pénz a számládon.


Két apróság van még. Egyrészt, ha a PayPal szarik rá, akkor asszem 30 nap, mire lejár a zárolás, másrészt arról, hogy a zárolás lejárt, és visszakaptad a pénzt, tipikusan semmilyen értesítést nem fogsz kapni a banktól.

2021. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ugye nekem levonta a pénzt automatikusan. -9 ezer ft al kevesebb van rajta. Aztán megszakítottam a tranzakciót (mert a gyerek nem tudja hogy kell elfogadni a pénzt) és azt írta ki a paypa, hogy visszatérítés megindult az ön xy számú bankszámlájára. Csak ugye szokott erről küldeni emailt a pay pal, hogy pénze úton van (amikor paypalról visszaküldöm pl a kapott pénzt a banszámlámra), de most semmi sem jött. Majd kiderül.
2021. márc. 31. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!