Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen keresettel kell ahhoz...

Milyen keresettel kell ahhoz rendelkezni, hogy valaki tudjon magának egy 5 millió forintos hobbi autót venni?

Figyelt kérdés
Tudom, akinek nagyon rossz a fizetése az is tudna venni, ha nagyon sokáig gyűjtene. De mondjuk egy átlag magyar ember ezt mennyire engedhetni meg magának? Úgy hogy mondjuk 2-4 év alatt akarja megvenni.
2021. ápr. 8. 04:25
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Azt mondjak olyan autot erdemes vennk amit egy evnyi gyujtogetesbol meg tudsz engedni magadnak. Szoval kb 410 ezre ha le tudsz tenni akkor jo vagy
2021. ápr. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Egyszerű kiszámolni. Ha 2-4 év alatt kell megkeresni akkor havonta 104-208ezret kell félretenni csak erre. Az hogy mekkora fizetés mellett lehet ennyit felretenni csak attól függ hogy egyébként rezsire, magára mennyit költ. De szerintem nettó 400as fizetéstől lehet 208at eltenni
2021. ápr. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem 500 fölött.
2021. ápr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az 5 milliós autó nem hobbi autó lenne.

Annak vennék valami régebbit, amit széttörhetek, szerelgethetek stb.

Plusz azt az autót fel is kell tartani (hacsak nem kivonva veszed és tréleren szállítgatod magán területre, hogy ott szórakozz vele).


Kérdésre válaszolva: attól függ milyen gyorsan akarod megvenni és mennyit tudsz félre rakni. Ha 1-2 éven belül akkor k*rva sokat. 400 és 200 ezer között (5.000.000/12 vagy 24) kell tudnod félre rakni. Ha 5-10 éven belül akkor pedig havi szinten 80-40 között (5.000.000/60 és 120).

2021. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha hobbiautóról beszélünk, akkor feltételezzük, hogy van mellette egy másik autó, normál közlekedésre. De a hobbiautónak kell garázs is, tehát kell 1-2 garázs is mellé. Az embernek viszont általában nem csak garázsa van, hanem háza is, amit fenntart, fizeti a hitel törlesztőrészletét, stb. A házban talán lakik család is, a gyerekekre tehát szintén kell pénz. Egy olyan csalás, amelyik szép házban él és apának pedig a sima kocsija mellett még hobbiautója is van, valószínűleg nem él rosszul. Eljárnak étterembe, drága ruhákat vesznek, évente egyszer-kétszer utaznak is, időnként vesznek műszaki cikkeket.

Ezek alapján én azt mondanám, hogy havi nettó 1-2 millió Ft jövedelemre biztosan szükség van. Ha ennél kevesebb, akkor valami nem teljesül vagy nem jó a sorrend.

2021. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

500 nettó a fizetésem, emellett havi 200-250-t még összeszedek egyéb tevékenységgel.

4 db hobbiautóm van jelenleg, bár én elég gyakran cserélgetem őket, összesen kb 9-10 millió Ft értékben. (1,6M; 3,5M; 3M; 1,5M) 32 leszek idén.

2021. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Élethelyzetfüggő, én nettó 500k-ból meg tudnám venni, ha nem házra kellene a pénz. Szóval ha az meglesz, akkor utána lesz ilyen, vagy ennél nagyobb értékű autó hobbira
2021. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem a hobbi autó kifejezést. Nekem az autó egy használati cikk. Nem kell belőle hobbi, meg nem hobbi. Elég egy, ami kiszolgál. :)

Erre 1-2 év alatt összejönne ennyi.

2021. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

#8: Mi a hobbid? Vagy a szó jelentésével nem vagy tisztában?


[link]

2021. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!