Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha hirtelen a semmiből ki...

Ha hirtelen a semmiből ki kéne fizetned 2,5 millió forintot, de nem lenne rá lehetőséged mit tennél bűnöznél is ha az kéne?

Figyelt kérdés

Szóval a szüleimnek most akadt egy nagy problémája, és nem hiszem hogy tudnak mit csinálni. A lényeg annyi, hogy valami régi kölcsön miatt 33%-ot levonnak mind a kettőjük fizetéséből.


Ezzel nem is lenne olyan nagy probléma, mert anyám olyan 350 apám 250 körül keres, viszont annyi adósság van még nekik, hogy egyszerűen nem fog maradni pénzük, max 100 ezer forint egy hónapra,és ez egyáltalán nem elég.


A nővérem Hollandiában dolgozik közgazdász, nagyon jól keres de anyám nem akar segítséget kérni tőle.

A húgom a barátjával él szintén Hollandiában, nem dolgozik, a barátja tartja el.


Én meg itthon vagyok a szüleimmel fél éve nincs munkám, mert a vírus miatt elküldtek minket. Próbáltam már vissza menni valamelyik volt munkahelyemre de sajnos elég rossz hírem van a városban, amire rászolgáltam mert bandákban voltam,verekedtem,ittam,drogoztam 3 éve egyiket sem csinálom.


Viszont most kezdek azon gondolkodni, hogy nem törvényes úton de szerzek pénzt, ha kell börtönbe is megyek...de nagyon sajnálom a szüleimet, ez így nem mehet tovább.


Mit tennétek? Mi lenne az első gondolatotok ilyen helyzetben? bármi tipp jól jön, mert azért mégsem akarok már szégyent hozni a családra.


Kölcsönt nem vehetnek fel, mert már annyi van. Ha valahova véletlenül felvennének akkor persze nem csinálnék semmi rosszat, de nem úgy tűnik hogy keresnek is bárhova. 29f


2021. ápr. 8. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Akik felhalmozzák a kölcsönöket, azon nem tudsz pénzzel segíteni, nem tudnak bánni a pénzzel. Ha adnál nekik, azt is elszórnák; ha kiváltanád a kölcsönüket, felvennének egy újat. Hagyd ott őket, és kezdj önálló életet élni, másik városban, másik országban. A bűnözést meg kerüld, ha már egyszer végre sikerült kivergődnöd belőle szerencsésen.
2021. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Aki képes kicsit gondolkodni és előre tervezni, azzal eleve nem fordul elő ilyen. Annyira hülye meg végképp ne legyél, hogy mások helyett börtönbe mész (ráadásul fölöslegesen).
2021. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
100 ezer forintból 2 fő bőven meg tud élni egy hónapban. Szar dolog lesz nyilván, meg nem lesznek luxuscikkek benne, de ez van
2021. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Kérnék a hollandiai tesótól, a szülőknek meg nem mondanám meg, honnan van. Egy picit tán logikusabb, mint a böribe menni.
2021. ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
felesleges pénzd adni annak aki nem tud bánni vele. azzal se tudnak bánni ami nincs (hitel), a meglévővel mégkevésbé tudnának. kicsit szerényebben fognak élni amíg ki nem fizetik
2021. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Én a saját életemmel foglalkoznék. Felmennék Pestre dolgozni, esetleg a mávnál egy mozdonyvezetőit elvégeznék vagy mennék börtönőrnek.

Vannak gyári munkák is szállással de azok sz4rabb lehetőségek.

2021. ápr. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem a világvége. 100ezer forintból simán ki lehet húzni akár két fővel is. A kulcs abban van, hogy te ne rajtuk lógjál, hanem menjél dolgozni, akár másik városba is, pl gyárba. Azzal nem segítesz, ha lecsukatod magad pitiáner bűnözés okán.
2021. ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Már rég meg kellett volna egyezni a koveteleskezelovel vagy a behajtoval. Részletfizetést kérni, és akk nem vonnanak le semmit a 600kbol, hanem szép sorban fizetve lenne.


De ha valaki erre is képtelen, meg is erdemli

2021. ápr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kicsibarany ***** válasza:
76%
Ha esetleg sikeresen kirabolnál egy boltot, azzal sem oldanád meg a problémát, csak a tünetet kezelnéd egy időre. Pénzügyi tanácsadásra lenne szükségetek és megfogadni az elhangzottakat.
2021. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Ja hát nekem is nővérem ilyen, már majdnem 40 éves. Anyám már ki húzta a szarbol régen de ilyen emberen nem lehet segíteni. Vissza esik. Tanácsokat nem fogad el, pénzt azt szereti benyelni korlátlan mennyiségben. Ha nem kap mindenki egy utolsó szar gonosz szemét láda. Mocsok az egész család.
2021. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!