Paypal anonim módon?

Figyelt kérdés

Paypalt szeretnék használni, viszont nem szeretném, hogy a címemet, telefonszámomat vagy bármilyen személyes adatomat meg kelljen adnom és esetleg lássa az aki utal nekem vagy akinek én utalok. Ezt hogyan tudnám megoldani? Ha egyáltalán nem fogom bankszámlára kiutalni, akkor nem baj, ha nem az igazi nevemet és egyéb adataimat használom?


Ha viszont nem megoldható így, akkor a "paypal.me/..." hivatkozás használatánál, illetve ha én küldök így, hivatkozás alapján, akkor pontosan mi fog látszódni "belőlem" a másik fél számára?



2021. ápr. 13. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

A paypal egy bank, bármikor kérhet tőled iratokat, ha más névvel regisztrálsz, akkor nem fogod tudni igazolni a tulajdonjogodat.


Az otpben sem adsz meg hamis adatokat, a paypalnál miért tennéd?

2021. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ennek én is próbáltam már utánanézni, és elvileg nem lehet anonim módon használni. Letiltják a fiókot ha nem egyezik az ott használt név a valós adatokkal, vagy nem engedik hogy kivedd a kapott pénzt. Tehát a másik fél is látja az adataidat, gondolom biztonsági okokból nem akarnak változtatni ezen.
2021. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak email címet lát meg nevet. Ha te ezeket sem akarod hogy tudja akkor te rosszra készülsz.
2021. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1: mivel már a regisztrációnal is csak elkérték, de nem ellenőrizték az adataimat (ami mondjuk egy otp-nél már alapból úgy kezdődik, hogy elkérik a kártyáidat, nem te adod meg az adataidat bemondásos alapon), ezért feltételeztem, hogy talán nem is kérik majd.. hiszen akkor miért nem egyből ezzel kezdték, miért csak X idő után akarják ellenőrizni


2: köszönöm szépen a konkrét választ


3: nem erkölcsi bírálatot kértem, de azért megnyugtatlak, hogy egy másik helyen használt, de nem valós nevet akartam megadni, mivel ott azzal vagyok beazonosítható, így nem kapok majd olyan kérdést hogy "Kis Bélából hogy lettem paypalon Nagy László...", valamint mivel személyesen nem feltétlenül ismerem azt, akinek majd megadom, nem biztos, hogy szeretném, ha tudná a valós nevemet, bár szerencsére elég sok hasonló nevű ember rohangál még a világon..

Ha rosszban sántikálnék, olyan kérdéseket tennék fel, hogy mondjuk valamilyen hivatalos szerv (pl. NAV, rendőrség) utána tud e nézni, az viszont egyáltalán nem érdekel, mert semmi törvénytelenre nem készülök.. a paranoia szerintem nem büntetendő :P


Tehát akkor, csak hogy egyértelmű legyen... teljesen nem lehet anonim, de csak a nevemet és email címemet látja a másik fél, aki küld vagy akinek küldök, de pl. a pontos címemet, telefonszámomat nem, igaz?

2021. ápr. 13. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Paypal.me hivatkozás kiadja a nevemet és a várost is, ahol élek.

Ha elkezd pénz érkezni a számlára, pláne rendszeresen, számíthatsz rá, hogy a Paypal előbb-utóbb kéri, hogy igazold magad.

Ha többnyire vásárlásra használod, előfordulhat, hogy akár soha nem kérnek tőled iratokat, mert a társított bankkártyával valamilyen szinten azonosítva vagy.

2021. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Paypal akkor fogja kérni az iratokat, ha összesen 2500 EUR értékben érkezett pénz a számládra, vagy akkor ha gyanús tranzakciót észlel.

Gyakorlatilag kétféleképpen tudod anonim módon használni a paypalt.

Az egyik, hogy kamu névvel hozod létre a fiókodat, a számládra érkező pénzt pedig megpróbálod online oldalakon elkölteni, de mivel valószínűleg nem fogsz telefonszámot és bankkártyát hozzárendelni a kamu fiókhoz, lehet hogy nem fogod tudni könnyen elkölteni a pénzt.

Ha a paypal akkor kér tőled iratokat amikor pénz van a számládon és te nem tudod igazolni magad, akkor a pénzt végérvényesen buktad.


A legális út az lenne, hogy a vásárlók ne lássák a nevedet, hogy céges számlád hozol létre és nem személyeset. Céges paypal esetén pedig a vásárlók a cég nevét látják és nem a tiédet.

2021. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!