Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az hogy lehet hogy az egész...

Az hogy lehet hogy az egész amerikai stock market döglődik, de a kriptok meg szárnyalnak?

Figyelt kérdés
Hogyan fog hatni ez, az amúgy is dögrováson lévő részvénypiacra? A nyomott árakból még kiszedik a befektetők a pénzt, hogy kriptot vásároljanak abból is amivel kompenzálni tudják a veszteségeiket, ami még inkább emeli a kriptopiac értékét, ami még csalogatóbbá teszi oda befektetni... Ez egy ördögi kör, lehetséges forgatókönyv? Mi lehet ennek a vége?

2021. ápr. 17. 06:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Haha
2021. ápr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Én is hasonló dolgokon gondolkodtam egész éjszaka.


Én úgy látom, hogy ebből a szempontból is látszik hogy mekkorát fordult a világ a vírus hatására. Egy cég részvénye mögött van biztosíték, míg egy kriptovaluta mögött nincs semmi kézzel fogható, az pedig hogy a kriptovaluták reneszánszukat élik kizárólag a vírusnak köszönhető. Viszont ez nem fog örökké tartani, ahogy én látom ez szimpla gyors meggazdagodási lehetőség volt, ami az elmúlt 3 évben kezdődött.

A kriptoknak még két évet adok, utána befog esni ez a lehetőség, most azokat a kisebb célzásokat kell megtalálni, amiket egyes emberek megosztanak/rájönnek, mert nekik megvan a kellő rálátásuk ezekre a dolgokra, tudnak olvasni a sorok között.


A részvénypiacra kitérve pedig most egyfajta ollóhatás van, ami a kriptovalutáknak kedvez, ahogy én látom 2022 végén - 2023 nyarán lesz mélyponton a piac, aztán visszafog szűkülni ez az olló és a részvényeknek fog kedvezni a piac. Bár ebből kifolyólag a következő évben nagy dolgokra kell számítani, én a Kondratyev-ciklus újabb ciklusára számítok, szerintem egy 2008-hoz hasonló válságnak nézünk elébe, ami 5 éven belül fog bekövetkezni, amikor a részvény piac a padlóra kerül.


A Dogecoin-t január óta követtem egy YouTube-er által ( https://www.youtube.com/watch?v=MW3aAsL6E6k)

ezt a videóját néztem meg először és gyakorlatilag folyamatosan Elon Musk Twitter posztjaira hivatkozott, egyszer megváltoztatta a profilképét Elon egy villára, ami egy útba volt szúrva aztán elmagyarázta a srác hogy ez is a Dogecoin-ra utal én akkor még úgy voltam vele hogy áh, hagyjuk már csak belebeszéli. Aztán kb. 5 napja volt egy videója arról hogy valaki eladott 7 millió $-nyi Dogecoint és ott mondta azt hogy most kell a lehető legtöbbet beletenni, mert ez megint egy "jel".

Mivel csak 22 éves vagyok és nincs kockáztatni való pénzem, így nem vettem, bátyám pedig nem hallgatott rám... úgyhogy erről lekéstem.

Amúgy meg év végéig 1$-t biztos hogy el fogja érni a Dogecoin, szóval még mindig érdemes belefektetni.

2021. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kettonek nincs koze egymashoz. Nem fognak a nagy befektetok cryptot venni, vagy csak nagyon kis reszuk. Ne erts felre, eleg sok penzem van cryptoban, de jelenleg nem eleg jol megoldott az intezmenyi cryptovasarlas. A greyscale crypto foundon kivul nem sok mas hely van ahol lehet vasarolni tbsz szamlara cryptot. Arban meg sztem kozel se vagyunk az ideji ev csucsan, lesz itt meg hatalmas mozgas
2021. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Döglödnek? Újabb és újabb csúcsokat érnek el az amerikai tőzsdeindexek, miközben a gazdasag a padlón. Minden emelkedik, mert ezerrel nyomják a pénzt a jegybankok, a crypto is ezért tud emelkedni.
2021. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4es megelőzött :) Én is épp csodálkozásomat akartam leírni, hogy miben nyilvánul meg nálad a "döglődés", mert az, hogy mindennap újabb csúcson vannak a részvényindexek, azt azért nem nevezném döglődésnek :)
2021. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én azt látom, hogy van a portfoliomban 30 cég, és egy van közülük, amelyik az utolsó két hónapban nem zuhant nagyon sokat. Ez most -2,7%-on áll, az összes többi ennél sokkal rosszabbul. Van több is, amelyik 50% alatti, tehát több mint 50%-ot zuhant az értéke február óta.

Akkor azt mondjátok, hogy nekem sikerült 30 olyan cégbe belefektetni pénzt, amelyek átlagosan 35-40%-ot zuhantak, és egyetlen egybe se, amelyik legalább egy picit felfgelé mozdult volna? Olyan cégek, amelyek előtte folyamatosan növekedtek a februári törésig? Miközben állításotok szerint meg csúcson van a tőzsde? Ezt nehezen hinném el.

2021. ápr. 17. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem hit kérdése. Nézd meg a tőzsdeindexeket. Nem 30-40 vagy 100 részvény határozza meg a tőzsdét. S&P500 mennyi részvényből áll? Segítek, a nevében is benne van. Hát a Nasdaq? És a DAX, a BUX, a többi?
2021. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#4 #5 és #7:

NIO 65-ről 35-e esett vissza. Plug power 70+-ról 25-re esett vissza. Virgin Galactic 50+-ról 22-re esett vissza. Paypal 300-ról 230 alá esett vissza, igaz, egy kicsit összeszedte magát az utóbbi napokban, most 265 körül van. Alibaba 300ról 240 alá esett vissza. Soroljam még? A kicsi cégeket meg sem említem, van amelyik 70%-ot zuhant, átlagosan 30-50% közötti csökkenésekről van szó. Van néhány, amelyik valóban szárnyal, de nem ez a 30-40 cég határozza meg a tőzsdét, ahogyan te is írtad. Én nem tudom, mit értetek csúcsdöntögetéseken, de számomra ezek nem úgy tűnnek, mint amik nagyon csúcsokat döntögetnének. Hacsak nem negatív csúcsokról van szó. Biztos hogy ugyanarról a tőzsdéről beszélünk?

2021. ápr. 20. 01:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Kozbe meg a crypto esert vagy 20 zazalekot :)) forditva ulsz a lovon haver
2021. ápr. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nio, plug, virgin esésén nincs mit csodálkozni, túlértékeltek voltak, egyiknek se volt még egy fillér (cent) haszna se, csak a veszteséget termelik. Alibabánál a tulaj kritizálni merészelte a pártot, eltűnt, majd kapott egy rekord nagyságú bírságot. Csoda, hogy esik? Olvass híreket.

Mint már írtam, a s&P 500 céget foglal magába, a nasdaq 100-at, stb. Ha kiválogatsz 10-20-30 céget amiknek esett az árfolyama, az nem jelenti semmit. A nasdaq április óta szinte minden nap új csúcson van, ugyanígy a DAX és sok más index is.

Ha te kiválogtasz 10-20 céget, amik estek, akkor az egész tőzsde esett, a én kiválogatok neked ugyanígy 10-20 céget, amik növekedtek, akkor az egész tőzsde szárnyal?

Ha nem tudod mit jelentenek a tőzsdeindexek, akkor nézz utána, nem bonyolult dolgok.

2021. ápr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!