Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Coinbase weboldal illetve...

Coinbase weboldal illetve Coinbase Wallet mobilalkalmazás között mi a különbség pontosan és melyiken érdemes tárolni a Bitcoinomat? A weboldal nem hoz nekem létre külön egy biztonságos pénztárcát?

Figyelt kérdés
Kicsit kezdő vagyok még ezen a téren úgyhogy a kérdésem ez volna, azaz hogy ha Coinbase-en vásárolok Bitcoint akkor azt hagyhatom ott, nem kell csinálni vele semmit és biztonságosan van tárolva vagy ebbe a Walletbe vagy más tárcába kéne tárolni?

2021. ápr. 20. 08:20
 1/4 EgyGabor ***** válasza:

A wallet az a bitcoin network-ot használja. Ez egy egész rendes wallet, seed word-okkel és self custody-vel. Mivel a bitcoin network nyílt így ezt letöltöd felrakod (és leírod elrakod JÓ HELYRE seed-et) és máris lehet bitocin-t tranzaktálni. Privátnak korlátozottan/nem privát (főleg ha összekötöd a KYC-s accountoddal). Privátabb pl. a Samourai wallet.


Az adás vétel a tőzsde ahova KYC-vel kell regisztrálni. Ez után tudsz FIAT pénzt ki-be utaltatni a tőzsdéről és így ide-oda váltani.


Röviden ;)

2021. ápr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EgyGabor ***** válasza:
Biztonságosnak biztonságos amennyiben e seed word-k és a passphrase(!) biztonságosan van tárolva. Ha nem akkor pl. egy telefon elszállás után sehogy nem tudsz hozzáférni (SOHA!!!) a bitcoin-jaidhoz amik a tárcában voltak (a tőszdén lévőkhoz nagy macerával TALÁN igen).
2021. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem (nagyjából). És mi van hogyha nem tárolom el semmilyen Walletben? Tehát hogy megveszem a Coinbase.com -on és csak úgy ott van? Mármint nyilván az is tárolódik, de akkor az nem olyan biztonságosan?
2021. ápr. 20. 09:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Mert amúgy én nem tervezek fizetni még vele meg semmi, inkább afajta hosszútávú befektetés lenne, több évre amennyiben emelkedik az ára.
2021. ápr. 20. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!