Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kifizettem egy használt...

Kifizettem egy használt dolgot, az eladó nem akarja nekem elpostázni. Az a tárgy már az én tulajdonom? Megtagadhatja, hogy eladja nekem?

Figyelt kérdés

Már nem indult jól az adás-vétel, de végül elutaltam az eladónak a termék árát és a szállítást. Az eladó másik terméket küldött nekem. Mondta, hogy postázzam vissza és elküldi a jó terméket. Mivel terjedelmes csomagról van szó, több ezer forint a postázás, illetve postára nincs időm elmenni a munkám miatt (futár hozta ki, annyira tudtam kirohanni a munkahelyemről), megkértem, hogy mondjon egy árat az érkezett termékre, megveszem tőle azt is, mert akkor nem kellene neki a visszapostát fizetnie.

Jeleztem neki, hogy a kapott termék nincs olyan jó állapotban, mint ami a hirdetésben volt, fel kell újítanom majd, így kalkuláljon majd. Nem úgy gondoltam, hogy apróért adja nekem, hanem mondjuk 20-30%-kal olcsóbban, mint azt a terméket, amit eredetileg vettem.

A válasza az volt, hogy akkor a másik se fog tetszeni, ha én mindent kifogásolok. Este megkértem, hogy küldjön majd friss képeket a termékről, azt írta, hogy rendben.

Reggel azt az üzenetet kaptam tőle, hogy nem küld nekem se képet, se terméket. Nekem nem hajlandó semmit eladni, mert hazugságokat írok róla, és miattam felfüggesztették az oldalon. Küldjem vissza a kapott terméket, ő meg majd visszaadja a pénzem.

Már az első problémánál, írtam az adás-vétel oldal üzemeltetőjével, akkor igazából nem tudtak segíteni megoldani azt a problémát. Amikor megláttam, hogy egy másik terméket kaptam, az eladónak is elküldtem a képet és az oldal adminjának is mérgemben. Nem gondoltam volna, hogy felfüggesztik emiatt szinte egyből.

Írtam az oldalnak, hogy ne függesszék fel, mert így berágott rám az eladó és nem hajlandó velem tárgyalni.


Mármost ott van az eladónál egy dolog, amit én kifizettem, amire én igényt tartok. Az eladó mostmár nem akarja eladni nekem. Tehet ilyet? Az én tulajdonom a termék?


2021. ápr. 20. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Vatera?


"Mondta, hogy postázzam vissza és elküldi a jó terméket..."

Igen, a reklamáció kezelése így történik!

Te meg futkosol jobbra-balra.


Egyébként regényíró vagy?

2021. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Vatera, jofogas stb :) nagyon sok a csalo aki atver, valoszinuleg ha 50000 ft alatti az osszeg akkor semmit se tudsz tenni.
2021. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem védem az eladót, de itt kéri vissza a reklamált portékát és küldené a másikat.


Tehát nem az van, hogy utaltál és nem küld semmit!

2021. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 Ez még csak a rövid összefoglaló. Ennél sokkal részletesebben le tudtam volna írni. Úgy éreztem nagyjából kb. lejön a szituáció. Úgy gondolom, ha 3 mondatban összefoglalom akkor nem jön át a történet. (Amúgy egyszer elkezdtem regényt írni, de száraz volt, mert eseményeket tudok írni, de a helyszínek, érzelmek, jellemek, személyek leírásában rossz vagyok.)


#3 Nem küldené a portékát, mert már nem akar nekem eladni semmit, mert én vallótlanságokat állítok elvileg róla. A pénzemet adná vissza, amire nekem “nincs szükségem” (én a megvásárolt terméket szeretném)

2021. ápr. 20. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Hát pedig nincs igazad, mert ő rendezné a dolgot.

Te meg közben már feljelentetted a vateránál!

2021. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem vatera, nem jófogás. Másrészt nem szándékosan jelentettem. Elküldtem a képet az oldalnak, hogy ezt kaptam, mit csináljak szerintük, mert szerettem volna, hogy tudjanak róla, mert ahogy írtam már probléma volt az eladóval. Akkor ők annyit írtak, hogy az eladóval beszéljek, ha nem oldódik meg, akkor jelentsem hivatalosan az oldalon (tehát nem volt szó felfüggesztésről). Miután megtudtam, hogy részlegesen felfüggesztették az eladót magamtól írtam az adminnak, hogy ne csinálják ezt az eladóval.

Valószínű beléptek az eladóval folytatott beszélgetésünkbe és elolvasták az eladó milyen stílusban írt nekem, mert a felfüggesztést törlő levelemben azt írták elfogadhatatlan, hogy milyen viselkedést tanúsít az eladó.

Harmadrész én is szeretném rendezni a dolgozni. Úgy érzem egy mindenkinek jobb úton. Postára jó pár napig/hétig nem tudok elmenni visszaküldeni neki a csomagot. Addig ő felfüggesztve van. Meg akkor az neki 8000 minusz lenne mert el kellett ide is küldenie, meg vissza is. És ugyanúgy nála van 2 eladatlan tárgy. Az én ajánlatommal a 2 terméket megveszem tőle (60e körüli összegről beszélünk), megszabadul végre tőlük (több hónapja hirdetett termékekről van szó).

2021. ápr. 20. 14:06
 7/9 A kérdező kommentje:
De a lényeg, hogy engem tényleg az érdekel, hogy igényt tarthatok-e az általam vásárolt termékre. Ajándék lenne, az édesanyám legalább fél éve kinézte magának szülinapjára és nem opció a vegyem meg máshonnan.
2021. ápr. 20. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Mennyire egyszerűbb lett volna egyből az eladóval felvenni a kapcsolatot... De ez most már veszett fejsze nyele. Az eladó helyében én sem bizniszelnék tovább veled, amit pedig felajánlott, rendben van. Visszaküldöd a terméket, visszautalja az árat, ez így működik.
2021. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Felvettem az eladóval is egyből a kapcsolatot.

Mivel volt az adás-vétel elején is probléma az oldal kérte, hogy jellezzem, hogy mi történik.

2021. ápr. 20. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!