Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az bármelyik ékszerboltba meg...

Az bármelyik ékszerboltba meg tudják mondani, hogy eredeti kő van-e a gyűrűbe?

Figyelt kérdés

Már egy éve szétmentünk a vőlegényemmel , de a gyűrű az nálam maradt valamiért.

Elvileg gyémánt gyűrűt kaptam (láttam is a tanúsítványt,de nincs meg már) de mi van ha átverték őt is ? Egy nő ismerősömnek viszont nagyon tetszik és megvenné tőlem. De ugye nem mindegy, hogy milyen árban adom el.

Vagy mi van ha csak moissanite kő. Azt is megmondja az ékszerész ha az van benne?

Ott kell hagyni a gyűrűt vagy rögtön mondják, hogy mi az ? Kell érte fizetni?



2021. ápr. 20. 20:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Képet szívesen küldök róla, ha ért hozzá valaki.
2021. ápr. 20. 20:33
 2/8 anonim válasza:
82%
Inkabb add vissza a sracnak
2021. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
11%
ki az, aki 2010 után még házasodik?
2021. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem megtudják mondani. Legalábbis ha az ékszer boltban szakértő dolgozik. De hogy biztosra menj elmész 2-3 boltba és ha ugyanazt mondják az már azért tuti.

Amúgy nekem is picit fura h el akarod adni, de hát a pénz mikor nem jön jól (:

2021. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
93%
Szia. Menj be egy zálogfiókba, és ott az ékszerbecsüs ingyen ,azonnal megvizsgálja, és megmondja, hogy milyen kő van benne. :) Meg az árát is.
2021. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Inkább bizományiba nézesd meg, ott szakértők vannak, nem mezei eladók.
2021. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
59%

Megmondja igen.

Amúgy nem tudom, mi a baj a moissante kővel, szebb és csillogóbb, mint a gyémánt, olcsóbb, és nem gyerekmunkára meg rabszolgatartásra és más népek kisigerelésére épülő iparból származik.

2021. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 baj nincs vele, csak ahogy írtad olcsóbb és így olcsóbban is tudja adni a kérdező
2021. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!