Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes részvényekbe...

Hogyan érdemes részvényekbe fektetni?

Figyelt kérdés

Bankokban lehet előre elkészített részvény csomagokba fektetni, eddig csak így csináltam, mert rettenetesen egyszerű volt és biztonságosnak éreztem, hogy a pénzem továbbra is lényegében ugyan azon a helyen van.


Kicsit óckodtam olyan appoktól mint az Etoro, mert oké ha 100 ezeret akarsz befektetni akkor még elképzelhető, de ha van pár millió amik az évek alatt összejöttek, akkor már ilyen összeget nem bíznék ilyen applikációkra.


Ha bármilyen biztosítást, befektetési lehetőséget stb..-t áruló ügynök megkeres nyílván saját csomagokat traktál a fejemre. 1-2 ilyenen átestem.


Sokan meg csak az állampapírban bíznak. Ott garantált, de alacsony a hozam és kicsit unalmas.


Mi más lehetőség van?


Komolyan kérdezem, mert értek a témához. Teljesen más területen van szaktudásom.



2021. máj. 6. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Crypto. Foleg ebben az evben. Felezes utan vagyunk, ilyenkor szarnyal a cryptopiac. Reszvenybe is van jo csak meg kell keresni es be kell a kockazatot vallani, gme, tesla stb. Sok jo vetel volt, de mindezt csak utolag tudja meg az ember
2021. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó de ezeket hogy lehet venni? Milyen platformon?
2021. máj. 6. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Kraken, coinbase, binance
2021. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én se bízok ezekben az appokban. Másrészt meg nekem kell a TBSZ, hogy ne kelljen az adóbevallással görcsölni, ami szontén jóval bonyolultabb ha ilyen appokon keresztül tőzsdézel.

Én random capital számlát nyitottam a költségek miatt. De megbízhatóság alapján bármelyik magyar banknak a brókercége is jó lenne.


Kriptót ugyanezért nem veszek, túl magas a partnerkockázat, így duplán tenném kockára a pénzemet, amit nem fogok.


"állampapír ... kicsit unalmas."

Döntsd el, hogy a tőzsdézéssel izgalmat akarsz keresni, vagy pénzt.

Ha izgalmat, akkor ahhoz elég 100ezer forint is az etoron. Izgi lesz játszani vele...

Nekem unalmas a portfólióm, nem ott keresem az izgalmakat. Legyen meg az elvárt hozam, nekem az okozza a boldogságot.

2021. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"akkor már ilyen összeget nem bíznék ilyen applikációkra."

Előbb bukod el tőzsdén a pénzedet, minthogy az applikáció miatt kelljen aggódnod...

2021. máj. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azok az appok kb csak feluletek arra hogy reszvenyt vasarolj. Ez nem ugy mukodik h ha bedol az app akkor bukod a penzed. A reszveny a neveden lesz, konnyeden atmozgathatod mas brokerhez stb. Az a baj h tul keveset tudsz es tul keves idot szansz arra hogy egy komplex rendszert megerts.

Sztem ne tozsdezz, inkabb vegyel lar konyvet es tanulj

2021. máj. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előtte az ERSTE-nel nyitottam megtakarítási számlát, onnan tologattam a pénzt be a tőzsdeiplaccra.

Kriptót meg felejtds el, főleg, ha nem ezzel dolgozol.



[link]

[link]

2021. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!