Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más méretű felnit vettem mint...

Más méretű felnit vettem mint ami meglett hirdetve! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vásároltam egy felnit amelyet az eladó 5x100as lyuk kiosztásnak hírdetett meg, itthon kiderült hogy a felnin 5x100 és 5x114.3 méretek szerepelnek, és nem ment fel a kocsira tehát pont a másik osztókörre lett fúrva a két méretből, na mindegy gondoltam magamban hogy lehet az eladó sem használta soha csak tovább adja és nem tudja hogy másnak lett meghírdetve, ez volt április hetedikén kereken egy hónapja. Csináltattam hozzá tizedmilliméter pontos osztókör módosítókat 5x114.3 mérethez erre jött a fekete leves. Nem megy fel!! 2 órán keresztül tanakodtam a sráccal aki csinálta nekem mi lehet a baj??? Erre itthon rámérek a lyukakra, ez jó ha kivan fúrva 5x110-5x112re valahogy! De még mintha nem is pontos lenne mert alig lehet megmondani hogy mi!


Kétszer is hibàztam, egyszer hogy nem próbáltam helyszínen a kocsira, kettő hogy nem mértem rá az àtmérőre.


Viszont!! Jogosnak érzem a felháborodásom, 5x100asnak volt hírdetve tehát àtverték, nagyon is mert mèg a másik méretnek sincs semmi köze hozzà! Természetesen eladó tartózkodik 1 hónap utánra hivatkozva.


Mit tehetek?? Foglalkozna evvel a rendőrség? 90ezer forintomba fájt + a módosítókra kidobtam 45 ezret csavarokkal...



2021. máj. 7. 02:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

1. Az eladó valószínűleg jóhiszeműen hibázott, hiszen a felnin valóban fel volt tüntetve az 5x100. (vagy nem, de nincs okunk feltételezni az ellenkezőjét) Szóval nem átvert, csak ő is tévedésben volt.

2. Az, hogy a másik méret sem stimmel, teljesen lényegtelen.

3. Az hogy 45 ezret költöttél közdarabra megint lényegtelen, ahhoz az eladónak köze nincs.

4. Jogos az igényed, az eladónak vissza kell vennie a felniket, vagy ki kell cserélnie elvileg, de a gyakoraltban ez csak a "jószívűségén" múlik.

5. Rendőrségre mehetsz, foglalkozni fognak a panaszoddal. De csak akkor menj rendőrségre, ha:

-jelezted az eladónak a hibát, esetleg az általad javasolt kártéritést (visszavásárlás, csere, árengedmény...), és ő elutasított

-a hirdetésben valóban 5x100 szerepelt

-valóban nem azt kaptad, amit hirdetett

-mindezt megfelelően igazolni tudod


Szóval van esélyed hivatalos úton, ha be tudod mutatni az (archivált) hirdetést (ez a hirdetési felülettől függően problémás lehet) tudod igazolni hogy te valóban azokat a felniket valóban attól az eladótól vetted meg (Tehát van papír az adásvételről, illetve beazonosíthatóak a konkrét felnik. Pl kép nélküli hirdetés esetén bajban vagy, mert az eladó mondhatja hogy "hát ő nem is ezeket adta el neked", nem tudod bizonyítan az ellenkezőjét), és tudod igazonli, hogy az eladót felszólítottad a hiba javítására vagy visszavásárlásra, de ő ennek nem tett eleget (ez nem gond, csatolni kell a levelezést)

2021. máj. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az én véleményem az, hogy a felháborodásod nem jogos. Teljesen igazad lenne, ha a hiba felismerésekor jelezted volna az eladónak, és visszavitted volna a felniket. De te közdarabot csináltattál, ez azt mutatja, hogy neked még ezzel együtt is kellett a felni. Az meg hogy a közdarab rossz lett, az eladótól teljesen független dolog, az csak a te figyelmetlenségednek köszönhető.


Szóval (kisarkítva a helyzetet) vettél egy felnit, amiről kiderült hogy nem felel meg a hirdetésnek, de te úgy határoztál hogy neked így is kell, nem viszed vissza. Aztán meggondoltad magadat. Az eladó ezt (erkölcsi szempontból, nem jogilag) teljesen jogosan kifogásolja.


Én azt mondom, hogy vagy add el, vagy csináltass hozzá új közdarabot, és könyveld el tanulópénznek.

2021. máj. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sajna annyim van meg, hogy az eladó kommentelt egy facebook poszt alá (van egy kifejezetten 5x100as alufelni adok veszek) amiben csatol képet, leírja hogy a felni 5x100as R17es méret nyári gumikkal, én erre válaszban írtam is neki hogy írtam privát üzenetben. Privátban szintén küldött képet róla, meg is köszönte àtvétel után a vásárlást üzenetben, tehát gyakorlatban beazonosítható hogy én tőle vettem ezt a felnit, kérdés hogy ezt mennyire fogadják el hivatalosnak..
2021. máj. 7. 03:07
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha rendes papír (szerződés, számla) nincs az adásvételről, akkor tanulópénz volt. Messenger üzenetek alpaján nem hiszem hogy bármit csinálna a rendőrség. Az eladónál próbálkozz kitartóan, ha máshogy nem akkor jogi procedúrát belengetve. De ha képben van, akkor tudja hogy nincs nagyon jogi lehetőséged, és le fog pattintani.
2021. máj. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nemhiszem hogy egy hasznàlt felni adásvételnél bárki írna erről papírt.. esetleg ha valami nagyon spéci márka.


Mindegy, úgy látszik akkor ezt besz*ptan, meghírdetem az eredeti méreteken aztán csak elviszik..

2021. máj. 7. 03:14
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Felninél különösen ajánlott egyébként papírt írni, na nem azért mert átverhetnek vagy vehetsz hamisítványt stb, hanem eléggé sűrűn lopott dologról van szó, jó ha be vagy biztosítva ha kopogtat a rendőrség hogy mit keres nálad a szett lopott felni.
2021. máj. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudsz mit csinálni. Egy hónap után akkor sem tudsz reklamálni, ha hivatalos cégtől, webshopból veszed és van 14 nap elállási idő.
2021. máj. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Ez egy polgári követelés, a rendőrségnek semmi köze nincsen hozzá!

Polgárjogi szempontból megállná az igényed de ezt neked kell foganatosítani az eladóval, ha nem tudtok megjegyezni akkor pedig egy per során...

2021. máj. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrségre ne futkoss!


"Kétszer is hibàztam, egyszer hogy nem próbáltam helyszínen a kocsira, kettő hogy nem mértem rá az àtmérőre."


Ennyi erővel a bolhapiacokon is állandóan kinnt lehetne a rendőrség az ilyen-olyan vevői problémák miatt.

2021. máj. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így már semmi képpen nem tudsz reklamálni miatta. Egy kommentben írt hozzászólás még nagyon hírdetésnek se minősül. Illetve, ha egyből haza viszed és megnézed, másnap jelzed neki, h nem az a méret, akkor talán vissza veszi, de egy hónap után, úgy h megpróbáltad átalakítóval is, így nem hiszem.

Én annál reklamálnék, aki az átalakítást csinálta, h nem sikerült neki?

2021. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!