Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem számomra túl nagy...

Örököltem számomra túl nagy összeget, mibe fektethetném?

Figyelt kérdés

Sajnos örököltem 60 millió ft ot, viszont az életem eddigi részében sokkal kevesebb pénzből alakítottam ki egy számomra kielégítő életet. Nincsenek tartozásaim, nincs igényem jobb, nagyobb házra, kocsira. A gyerek tanulmányira, nyaralásra is a havi fizetésből rakosgatunk félre.


Vállalkozást nem akarok indítani, hisz nem is értek semmihez.


Ésszerűen, biztonságosan szeretném befektetni, a fiamnak 30 évesen/ 20 év múlva/ legyen kapaszkodója, ha akar kapaszkodni.


Értékpapír vagy ingatlant javasoltak a barátok, de igazából ők is csak a gyárban dolgoznak, valós rálátásuk nem nagyon van.


Tanácsadó cégekről, nem sok jót olvastam, jobb lenne egy egyszerű de praktikus megoldás.



2021. máj. 7. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor rakd be MÁP-ba.
2021. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
MÁP+ba berakod, évente 6 millió forintot hoz neked, amit szétoszthatsz 12 havi megélhetésedre. Vagy hagyod, hagy gyűljön tovább.
2021. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Semmiképp se ingatlanba. Azzal foglalkozni kell, ha pedig ingatlankezelőre bízod, az a hozamod jó részét lenyeli.

Én ilyen hosszú távra azt mondanám, hogy 30% állampapír, 60% ETF (ez az értékpapírok egyik legbiztonságosabb formája, apró részesedés nagyon sok cégből, csokorba fogva) és 10% kriptovaluta. Ez utóbbi általában heves vitákat vált ki, de ha 20 éves távlatra tervezel ilyen jelentős összeggel, akkor szerintem szinte őrültség lenne nem belerakni legalább egy kicsit.

2021. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Bitcoin, Befektetési arany.
2021. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Hiaba mondom h crypto, annak utana kell nezni, okosnak kell lenni stb. Azt javaslom tedd 99 szazalekat allampapirba igy kb az inflaciot kiveded. 1 szazalekat meg bitcoinba. 20000 forintert veszel egy harware walletet, franciaorszagbol direkt gyartotol (ledger) es pld krakenen megveszed a bitcoint es kiutalod a ledgerre. Aztan azt beteszed otthon a szefbe es varod hogy megnojjon a fiad. Amit veszithetsz az 600.000 forint, de ha tenyleg akkora lesz a cryptopiac amekkoranak mondjak akkor lehet hogy 10-20 ev mulva mar 50-50 szazalek lesz abbol az 1 szazalekbol.
2021. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%

"Azt javaslom tedd 99 szazalekat allampapirba igy kb az inflaciot kiveded."


Nagy befektetés finanszírozni az államadóságot így a gazdasági ciklus végén :D

2021. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

"MÁP+ba berakod, évente 6 millió forintot hoz neked"


Jó lesz az a felének is.

2021. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Valamilyen ingatlant biztosan vennék belőle,bár ki tudja lehet hogy inkább egy olcsóbb lakóautót,többi pénzt be fektetném és tavasszal-nyáron-ősszel biztosan utazgatnék.


Először ne be akard fektetni ha nem tanulj a pénzről,pl könyvek alapján legalább 3 hónapig persze munka mellet,addig ne gondolkodj olyanom hová kéne tenni? Nézz szét,tanulj,majd feketesd be.

Sok sikert.

2021. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Én egy részét állampapírba, egy részét könnyen kiadható, könnyen karbantartható pici ingatlanba tenném és egy kicsi szeletét szintén jól kiadható, de a saját pihenésünket is szolgáló hétvégi házba fektetném.

Némi passzív bevételt hoz, tartja az értékét és a gyerek pénzt és ingatlant is kap, amivel eldöntheti mit kezd.

2021. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Svedorszagba kellene befektetni eggy reszet.
2021. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!