Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány éve van ekkora szakmunkás...

Hány éve van ekkora szakmunkáshiány?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Mekkora?
2021. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gáz-szerelő Zoli ***** válasza:
32%
Szakmunkára jelenleg nincs igény(eladásra megy, jó lesz az úgy, ne is törődj vele majd az új tulajdonos megcsináltatja, minél olcsóbban, ha lehet stb.) A" gányolás" nagyon megy. Minden sz@rt megvesznek. :)
2021. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Szakmunkásból mindig is hiány volt, csak régen a kokányolókat is egybevették a szakmunkásokkal. Sokan modnják hogy régen még volt sok szakmunkás, hát nézz meg egy 40-60 éve épült átlag családi házat, nincs olyan része ami szakszerűen lenne összerakva.
2021. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Már jó néhány éve. Egy-egy szakmában, ha jó szakembert keresel, nem találsz, mert azok fullon vannak, hónapokra adnak időpontot. Kis volumenű munkát egyébként sem akar már senki vállalni, csak a több százezres melók az érdekesek. Ha valamid elromlik, egyszerűen nincs ember, akivel megjavíttathatod. Olyan emberek vállalnak ilyen munkákat, akiknek nincs képesítésük, önmaguk által kikiáltott "ezermesterek". Számlát nem ad, garanciát nem vállal, stb. Ez van.
2021. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

" Számlát nem ad, garanciát nem vállal"

Ez mindig is így volt, számlát adni soha nem volt jellemző a szakik között.

2021. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Amióta bejött a CSOK, majd ha nem lesz melós se kell.
2021. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Már 20 éves is ez volt, nem lehetett találni egy kőművest, ácsot, aki megcsinálja a munkát. Javításokat nem hajlandó megcsinálni senki, mert inkább egy hetes milliós munkára szerződnek, meg egyszerűbb is egy új házat megcsinálni, mint egy összedobáltat megjavítani. Amúgy régen nem tudom mennyire volt hiány, vagy inkább nem volt divat kőművest hívni, mert a rokonok, barátok kalákában összedobták a házat, tényleg olyan is lett. Mi egy 80-as években épített házat újítottunk fel, de még most is derülnek ki dolgok, hogy miket csináltak, a fejünket fogjuk, hogy nem csak a szakértelem, de a józan paraszti ész is teljesen hiányzott.

Ha családi házad van, akkor a férfinak mindent tudni kell megjavítani, mert nem találsz embert. Nekünk a fürdőszobát kéne felújítani, de valószínű ketten fogjuk a férjemmel megcsinálni, mert már 20 éve sem volt ember.

Emlékszem találtunk valakit, akinek el lett mondva, hogy úgy csinálja meg a taposót, hogy a lefolyó felé lejtsen. Azért ez szerintem elég alap, mondani sem kéne. Nem sikerült a srácnak, állítólag szakképzett volt. Mondtuk neki, ezt nem fizetjük ki, szedje fel, csinálja újra. Összepakolt, aztán hazament. Hát, mi nem szedtük fel, de a fugázást már a férjem csinálta meg. Ha kilocsoljuk a vizet, megáll a sarkokban, mindig fel kell mosni fürdés után.

2021. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%

En 2012ben vegeztem a szakkepzot, 14-en voltunk. 2 evvel korabban kb 20an voltak egy osztalyban.

2-3 evvel miutan vegeztem, akkor mar csak 9 ember volt egy osztalyban.

Ma mar szerintem nem is minden evben indulnak kepzesek az iskolaban, ha nincs eleg ember.

14 ember kozul szerintem kevesebb mint a fele dolgozik a szakmaban.

2021. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!