Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nevelt gyerekeknek járó...

Nevelt gyerekeknek járó államilag igényelhető otthonteremtési támogatás át ruházható testvérnek?

Figyelt kérdés

2en vagyunk testvérek. Nevelő szülőknél nevelkedtünk. Ezáltal jár az államtól 30 éves korig 1,9millió.

Én már igényeltem, meg is kaptam. Viszont a nővérem nem tudja hogyan vegye igénybe, hisz Pesten él albérletbe. Arra gondoltunk hogy mivel én már felvettem, házzal rendelkezem, így felújítás részre át adná. Én pedig vissza fizetném neki idővel. Aztmondta neki nem fontos ez a pénz, mert sajnos ebből a pénzből nem tud mit kezdeni Pesten és nekem adná, de én nyilván nem venném el, maximum ha vissza fizetném neki. Ilyen lehetséges? Elég bonyolult az elintézési folyamata, nem nagyon reménykedem benne


2021. máj. 9. 13:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!