Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokan élnek nagy hitellel?

Msebi06 kérdése:

Sokan élnek nagy hitellel?

Figyelt kérdés

28 éves srác vagyok, évek óta szeretnék már elköltözni otthonról saját házba, családot alapítani, stb, de félek nem tudnám mindezt fönntartani, ha már csak egyedül keresnék (barátnőm ugye kiesne a gyerekek miatt). Az albérlet árát így még félre tudjuk rakni. Ketten együtt most 700e Ft-ot keresünk, spórolunk is amennyire tudunk. Elég kilátástalannak tartom a helyzetet.


Munkám során mikor látok lakóparkokat, ahol 50-60 millió egy kis zug ház és bent áll 2 új SUV elgondolkozom, hogy ez hitelből, vagy tényleg ennyi jól kereső ember van? Nagyon sok pénzről van szó és tényleg nagyon sok helyen látni ezt. Mások ezt hogy oldják meg? Lesz ami lesz alapon belevágnak nagy hitellel, vagy tényleg ennyi pénz van náluk?



2021. máj. 17. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Ahhoz a részhez szólnék hozzá, hogy ha szül a feleséged, csak te keresel.


Júliustól 100% a Csed, és utána 175 ezer a gyed max+ 12500 Ft csp.


Ezzel csak azt akarom mondani, ha van normális munkaviszonya, akkor azért nem egyedüli kereső leszel.

2021. máj. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Hitelből sokan élnek így. Vezettem gazdagsági és műszaki oldalról ilyen projekteket és ott nem egyszer közreműködtem a szerződésnél is. 60 milliós lakást lazán vettek 12m Ft önerővel (amit kölcsönkértek) es a vásárlás után még meg autókat is vettek.


Nekem furcsa volt , de így élnek emberek

2021. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Én is sok ilyen ügyletbe belelátok, valóban eszméletlen hiteleket képesek emberek felhalmozni. Én őszintén nem is értem. Node ez legyen mindenkinek egyéni döntése.

Egyébként ha nem azonnal akarod mindezt, akkor nem annyira elérhetetlen 40-45 éves korotokra.

A barátnőd többet fog keresni CSED mellett, mint most. A GYED-es időszak nehéz, ha valaki amúgy kimagasló keresettel rendelkezik, de azért éhenhalni nem fogtok és lehet előtakarékoskodni erre az időszakra. 2 év után pedig vissza kell menni dolgozni.

Ha már van egy kis lakásotok, ami a családotok számára, ha szűkösen is, de elég, fel lehet venni a babavárót, ha három gyereket terveztek, akkor akár csokot és már meg is van egy újépítésű ház ára. De ha a CSOK nem is játszik, tegyük fel Pest megyei viszonylatban 25 millió egy lakás és 50 millió egy családi ház. Kifizetitek a lakást, éltek, gyűjtögettek, babaváró, már van 35 milliótok. Néhány év alatt gyűjtötök hozzá még 5-10-et és már nem is olyan elérhetetlen az a ház.

2021. máj. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Csokból, hitelből vagy irreális áron eladják a paneljukat 30millióért és mellé vesznek fel még 30 hitelt.
2021. máj. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Én 34 évesen vettem saját házat hitel mentesen. Szerintem megérte várni.
2021. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!