Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt eltoltam? (állampapír...

Ezt eltoltam? (állampapír esedékesség fizetés)

Figyelt kérdés

Kamatfizetés történt, és nem rendelkeztem, hogy mi történjen vele, így a pénzszámlámra került az összeg ahelyett, hogy a papírba fektetődött volna vissza. Így viszont ugye kevesebb kamatokat fogok kapni, mintha ezzel a 100+ ezerrel több PMÁP-om lenne (ugye így működik?). 2025-ös PMÁP-ról van szó, amit már nem lehet kapni.

Most akkor vegyek ebből a 100k-ból újabb 5 éves papírt (2026-ost) csak a hülyeség miatt?

És ez mekkora pénzveszteség?



2021. máj. 23. 04:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
PMÁP kamat nem fektetődik automatikusan vissza, nem is tudod beállítani. Arról tudsz rendelkezni, hogy pénzszámlára kerüljön, vagy utaljáka a folyószámládra. Előbbi esetben veszel új PMÁP-ot belőle a pénzszámládról. Régit így sem, úgy sem tudnál venni.
2021. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oh, értem! Megnyugtattál :)
2021. máj. 23. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!