Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 8-10 milliós autó mennyire...

8-10 milliós autó mennyire elérhető egy átlag magyarnak?

Figyelt kérdés
Az álomautóm kb ennyibe kerül, viszont én még diák vagyok és nincs munkám. Mennyire számít drágának egy átlag magyarnak egy ennyibe kerülő autó? Összehozható mondjuk 10 év alatt?
2021. máj. 23. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
bőven. ennél sokkal drágább autókat is könnyedén meg lehet szerezni
2021. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha szüleivel él és minden pénzét erre teszi félre, vagy külön él, de még marad 1-2 százezer amit félre tud tenni akkor simán. Vagy kihoza hitelre. De ettől függetlenül az átlag dolgozó magyaráznak a 10 milliós autó egy teljesen indokolatlan túlköltekezés.
2021. máj. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
tele van az ország Mercedesekkel, BMW-kel, szóval nagyon sokan tudnak drága autót venni
2021. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Az se mindegy hogy ebbol egy uj toyotat veszel aminek karbantartasa nagyon sokaig ingyen lesz, vagy egy 10 eves BMW az alomauto, aminek szervizelese evi 1M.

Egy atlagon feluli (mondjuk szoftverfejlesztoi) fizetessel egyaltalan nem elerhetetlen, de azert a tobbseg ott se vesz ennyiert, akinek viszont fontos az megteheti (ha nincs egy rakat gyereke).

2021. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
3mas: mert nem olyan dragak azok. Tudsz venni egy olyan BMW-t 2-3 millioert amirol egy hozza nem erto mint mondjuk en meg nem tudna mondani hogy nem uj. Sokan persze ezt is hitelbol csinaljak, amit pont kiszenvednek mikozben panelben elnek, est a szervizelest is a legalja helyen csinaljak mert arra telik.
2021. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 év alatt az átlagos fizetesemmel alig tudtam össze spórolni 1,5 millát úgy, hogy nem vagyok családos ember. Szóval nekem ez az autó elérhetetlen lenne. Egy 5 milliós autó is a szakadék szélére sodorna hitellel hónapról hónapra élnek szóval maradok inkább a 20 éves golfomnál.

De ha belegondolsz évekig dolgozol majd egy autoért mely a megvétele után folyamatosan csak veszít az értékéből elég lehangoló + zabalja a pénzt folyamatosan. A legtöbben az ár értéket figyelembe véve választják a legolcsóbb alternatívát. Persze vehetsz fel hitelt elérhető lesz a luxusautó is csak kérdés megéri-e.

2021. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"tele van az ország Mercedesekkel, BMW-kel, szóval nagyon sokan tudnak drága autót venni"


Na ők nem az átlag magyarok. Az átlag magyar tömegközlekedésel, biciklive, legjobb esetben valami családi szappantartóval jár.

2021. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha hitelre veszed elérhető. De ha még nincs lakásod plusz lesz gyereked akkor már nehéz összehozni egy átlag fizetésből.
2021. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahogy az utakat elnézi az ember, egyáltalán nem elérhetetlen
2021. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Elérhető, de felesleges.
2021. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!