Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az állam miért nem gondol az...

Az állam miért nem gondol az elváltakra?

Figyelt kérdés

Elváltként most tapasztaltam, hogy semmilyen állami kedvezmény/segítség nem áll rendelkezésre. Egyedül maradtam egy hitelben és 2 gyerek utáni gyerektartás után alig marad pénzem, hogy megéljek. 20 év kemény munka után majdhogynem a nélkülözés szélén táncolok. A pénzemet a családomra költöttem, plusz a volt nejem is alaposan kiforgatott. Férfiként a bíróságon úgy éreztem, labdába sem tudok rúgni.

A családosoknak meg eközben tömik a milliókat.

Ilyen kiszolgáltatott helyzetben még életemben nem voltam.


2021. máj. 24. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%

Normalis esetben valas utan se egyedul neveled a gyereket, ha meg igen akkor arra ott a tartasdij,, igy a valasnak nem kene lenyeges hatassal lennie a teljes csalad anyagi helyzetere.

Es az se igaz hogy elvaltak nem kapnak tamogatast, pelda kedveert megneztem a nagycsaladosok autovasarlasi tamogatasat, jar elvaltaknak is. Nyilvan olyan tamogatast ami nem meglevo csak elvallalt gyerek utan jar azt nem fogtok kapni.

2021. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Normalis ember eleve ugy megy bele egy hazassagba es csinal 2 gyereket, hogy gondol es felkeszul erre az eshetosegre is. Miert nem irtatok vagyonjogi szerzodest pl?
2021. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves első, mint írtam, megélhetési gondjaim vannak, így az autóvásárlási támogatással nem sokra megyek.


- Fizetek egyedül egy két főre felvett hitelt

- Két gyerekre fizetek gyerektartást

- Elvették a családi adókedvezményemet is

2021. máj. 24. 15:34
 4/18 A kérdező kommentje:
2-es: Amikor házasodtunk még hírből sem ismertük a házassági szerződés fogalmát, ez manapság lett felkapott.
2021. máj. 24. 15:35
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
Add el a lakást, költözz kisebbe, fizesd vissza a hitelt.
2021. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom nem elvettek az adokedvezmenyt, hanem helyetted az kapja aki valoban neveli a gyereket, az anyjuk. Miert kapnad te.


Lakashitelt te bajod ha egyedul fizeted, ketten vettetek fel akkor nem csak a te felelosseged.


Nagyon szomoru dolog a valas, es nem kivanom senkinek hogy rakenyszeruljon, de az allam nem tud felelosseget vallalni azert hogy az emberek jelentos resze atgondolatlanul hazasodik, majd megintcsak atgondolatlanul vallal gyereket.

2021. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Megértem a helyzetet, láttam/hallottam tágabb ismerősi körben ugyanezt, nyilván szar. Viszont ez tényleg nem állami feladatkör. A szociálpolitika alapja, hogy aki tud, az gondoskodjon önmagáról. A családokat nyilván támogatni kell több okból is, de egyedülálló, dolgozó felnőtteket nem.

Add el a lakást, vegyél kisebbet. Illetve szarul hangzik, de keress új párt.

2021. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
A népi nemzeti keresztény politika alapja, hogy bünteti a válást...
2021. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

"Fizetek egyedül egy két főre felvett hitelt"

És abban a lakásban laksz. Ha nem lenne ez a lakhatási lehetöséged, akkor fizethetnél albérletet, ami valószínüleg még több és tényleg kidobott pénz.


"Két gyerekre fizetek gyerektartást"

Ezek a te gyerekeid, az természetes, hogy az eltartásukat részben fizeted!

"Elvették a családi adókedvezményemet is"

Mivel nem családban élsz, ezért nincs mire kapni a kedvezményt!

2021. máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

6-os: gondolom, azért egyedül fizeti a lakáshitelt, mert abban a lakásban lakik!

A másik fél meg fizeti az albérletet!

2021. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!