Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemélyként hogyan...

Magánszemélyként hogyan tudnék alkalmi munkára alkalmazni valakit / diákokat? Diákszövetkezet csak cégekkel működik együtt, már kérdeztem.

Figyelt kérdés
Idős rokon lakását kellene kilomolni (= ócska bútorokat, felhalmozott kacatokat kihordani belőle) felújìtás előtt. Segítséget kért tőlem, amiben szívesen benne is vagyok, de annyi időm egyszerűen nincs (egyedül vagyok kisgyerekkel) erre, amennyi szükséges volna hozzá, ezért keresnénk fizetett segítséget. Ismerősi körben nem megoldható; más ötlet kellene, lehetőleg olyan, ami mellett nem üti meg a bokáját az ember.

2021. máj. 29. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Háztartási alkalmazott

[link]

2021. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam! Életszerűbb, mint a megbízási szerződés.
2021. máj. 29. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem árt tudnod a következőket:


A háztartási alkalmazott foglalkoztatásakor a foglalkoztató

havonta, vagy több hónapra előre a MUNKAVÉGZÉS MEGKEZDÉSE ELŐTT! köteles bejelenteni a foglalkoztatásra vonatkozó adatokat. A bejelentés visszavonására és módosítására a bejelentő vagy a háztartási alkalmazott adatainak téves közlése, illetve a munkavégzés meghiúsulásakor

a bejelentést követő 24 órán belül van mód. A határidőn túl küldött bejelentéssel nem módosítható és nem vonható vissza a foglalkoztatás.


Háztartási alkalmazottanként és havonta 1.000.- Ft (ezer forint) regisztrációs díjat kell fizetni.

A határidőben teljesített javítás módosítja a fizetendő regisztrációs díj

összegét.


Milyen számlaszámra kell utalni a regisztrációs díjat?

Az 10032000-01076215-00000000 számú számlaszámra (NAV Háztartási alkalmazott utáni regisztrációs díj bevételi számla).


A közlemény rovatba a foglalkoztatónak a saját, 10-jegyű adóazonosító jelét kell feltüntetnie, mert a regisztrációs díjfizetési kötelezettség a foglalkoztató kötelezettsége.

2021. máj. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!