Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv: most kaptam egy E-mailt...

Valaki0012638339 kérdése:

Üdv: most kaptam egy E-mailt mi szerint én rendeltem a Bran-Dave kft-tol és fizetési felszolitást küldtek a vicc az hogy én tölük semmit sem rendeltem és nem is tudom mi lehet ez az egész és azt akarják utaljak el nekik 2000 Ft . Ez mégis mi lehet ?

Figyelt kérdés
Azt irták még bele hogy le járt a határ idő .?
2021. máj. 29. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csalási kísérlet is lehet, de akár félreküldött (rossz e-mail címzett) levél is. Ignoráld, ha nem vagy érintett az ügyben.
2021. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csalásra gondolnék.

Ne fizess, az biztos!

2021. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 matute válasza:

Már nagyon sok webáruház csinálja ezt, ha a vásárló megtagadja a csomagot akkor az ÁSZF szerint fizetni kell az oda-vissza szállítást, amivel a webáruháznak, és így a cégnek kára keletkezett. Jobb helyeken akár bíróságig is elmegy az ügy ahol minden költséggel együtt kell kifizetni az okozott kárt. Így az több százezer forintos is lehet. Sőt már olvastam egy-két helyen, hogy van egy közös rendszer a webáruházaknál, és minden ilyen személyről egy jelzést küldenek a közös rendszerbe, így nem fog tudni előbb-utóbb utánvéttel rendelni sehol, úgyhogy csak óvatosan ezzel.

Másrészt, elég gerinctelen dolog, hogy jelzed a cégnek, hogy mégsem kéred a terméket. Ha pedig tényleg nem te rendeltél, akkor ismeretlen tettes ellen tegyél feljelentést, hogy visszaéltek az adataiddal.

De az is megoldás lehet, ha felveszed a webáruházzal a kapcsolatot, és megkérdezed tőlük, hogy mikor és mit rendeltek a nevedben, és milyen adatokkal, csak ezzel óvatosan, mert IP cím, és más adatok alapján pontosan meg tudják mondani, hogy te vagy valaki más rendelt.

2021. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bakula David válasza:

Üdvözletem!

Én a BranDave Kft egyik munkatársa vagyok! A fizetési felszólítás nem átverés és nem lehúzás, hanem telejsen valós, szerződésszegésből eredő károk megtérítése, ami hozzáteszem teljesen jogos követelés a cég részéről!

A rendelés leadása után nagy pirosz betűkkel fel is hívjuk a figyelmet, hogy a rendelés fizetési kötelezettséggel jár, és amenyniben a cosmag átvételét megtagadja a vásárló, azzal egyoldalúlag megszegi a távollevő felek között létrejött szerződést, ami értelemszerűen szerződésszegésnek minősül.

A kft-t megkárosítja ezzel a feladási díjjal, + azzal az összeggel, amiért a GLS futárcég visszazsállítja neki a megtagadott csomagot, ezzel a cégnek 2000ft kárt okozva.


Tehát ez a fizetési felszólítás erre vonatkozik. Azt sajnos nem tudjuk elfogadni, hogy Ön nem rendelt semmit, mert a rendeszerünkben szerepel az ön neve, címe, telefonszáma, email címe és rögzítésre kerül a rendelés leadásakor használt számítógép vagy eszköz IP címe is.


HA mindezek ellenére sem a vásárló adta le a rendelést, akkor a rendőrségen tud feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen, aki visszaélt személyazonossgával, viszont a 2000ft akkor is őt terheli, mivel a rendszerben az Ő neve szerepel.


Kérem a cslaás és hasonló tudatlan hozzászólások mellőzését, mert sajnos valós probléma, hogy egyre több ember fittyet hány arra, hogy kedvére károsít meg cégeket, akik becsületesen saját költségükre küldik az árut a vásárlóknak, akik gon dolnak egyet és másnap megtagadják az átvételt!


Bárkienk bármi kérdése lenne ez ügyben, készségesen állunk rendelkezésre az oldalunkon található elérhetőségek valamelyikén.


www.kiejlzovedofolia.hu


Köszönettel:

BranDave Kft BECSÜLETES csapata

2021. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!