Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet olyat,hogy egyből...

Lehet olyat,hogy egyből postán maradó legyen a csomagom?

Figyelt kérdés

Szóval én azt szeretném,hogy ne hozzák házhoz,hanem nekem kelljen érte bemenni.

Lehet ilyet,vagy mindenképpen megpróbálják házhoz hozni?



2021. máj. 29. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Lehet. Postapontra kell kérni a csomag szállítását feladáskor.
2021. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nem egészen jól írja az első, "postán maradó" a szolgáltatás neve. A postapont az egy másik szolgáltatás (nem postákon érhető el, hanem pl. benzinkutakon veheted át a csomagod).


A postán maradó esetben a feladónak meg kell adnia a telefonszámod, és elvileg sms-ben értesít a posta, hogy megjött a csomag.

2021. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

#2 Postapontnak megadhatod a helyileg illetékes postahivatalt is.


a benzinkutas az a pick pack pont.

2021. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3, kevered a dolgokat. Van több csomagpont hálózat, PicPack, GLS, PostaPont, de még ezen kívül is van talán. Egy csomó benzinkút is PostaPont egyben, a közelünkben két ilyen MOL kút is van. Ezek viszonylag újak, 10-15 éve terjedtek el, és bizonyos korlátozások mellett működnek, pl. nem lehet akármekkora a csomag. Általában webshopok kötnek szerződést ezekkel a hálózatokkal, és értelemszerűen oda tudod csak küldetni a rendelésed, akikkel szerződést kötöttek, ezért érdemes megkülönböztetni a hálózatokat.


A postán maradó pedig egy nagyon régi szolgáltatása a postának, 40-50 éve is volt. Általában arra használták az emberek, hogy utazáskor előreküldjék a csomagjaik egy részét. Külföldi gyalogtúrán ismerőseim így adtak fel maguknak előre tartós élelmiszert, mert olcsóbb volt, mint külföldön megvenni, vagy nem volt annyi valutájuk, nem tudom már. A szolgáltatás ma is létezik, de ezt csak postákra lehet küldeni. Az ára is más (volt, mikor pár éve utoljára kellett nekem ilyen), mint a PostaPontnak.

2021. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. máj. 29. 21:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!