Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Binance-en hogy működnek a...

Binance-en hogy működnek a tokenizált derivatívák (BTCDOWN, BTCUP stb)?

Figyelt kérdés

Ha jól értem ezeknek az a lényege, hogy egyfajta csokrot vagy index-féleséget vesz az ember a kintlevő shortokból és longokból, amivel aztán úgy kereskedhet, mint bármilyen más tokennel. Ha azt várom, hogy a BTC esni fog, megveszem a BTCDOWN-t, és ha tényleg esik a bitcoin, akkor a BTCDOWN-nak felmegy az ára, eladom, és nyertem a BTC esésén.


Észrevettem, hogy ha egy évvel ezelőtt vettem volna ugyanannyi BTCDOWN-t és BTCUP-ot, akkor a BTCDOWN-on buktam volna 99%-ot és a BTCUP-pal mentem volna 6x-et, ami összességében 3x nyereség egy látszólag értelmetlen pozíción (hiszen egyszerre fogadtam arra hogy felmegy és lemegy).

De ha ugyanezt 3 hónappal ezelőtt csinálom, akkor mindkettőn buktam volna 30-50%-ot, ami megintcsak meglepő eredmény számomra, hogy a long és short indexek egyaránt vesztettek.


Érdekelne, hogy ez minek köszönhető, és hogy van-e neve ennek a jelenségnek, hogy a mindkettőre egyszerre fogadás néha kifizetődő, néha pedig nem. Talán a volatilitással van összefüggésben, hogy amikor fel-le ugrál az árfolyam (mint az elmúlt pár hónapban) akkor oldaltól függetlenül minden derivatíva bajban van, de amikor stabil trend van, akkor meg a derivatívák összességében kaszálnak (egyik oldal nagyon sokat nyer, a másik ahhoz képest keveset veszít)?

Van itt valaki, aki szokott ezekkel a cuccokkal kereskedni, és megosztaná a tapasztalatait?



2021. jún. 2. 14:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!