Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valamilyen teendőm a...

Van valamilyen teendőm a családipótlékkal, ha a lányom augusztusban lett 18 éves? Tanul még, idén fog éretségizni a közgazdaságiban. Automatikusan utalják, vagy kérvényezni kell?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs teendőd, mert ha a lányod továbbra is tanul az iskola lejelenti a Magyar Államkincstárnak és kapjátok továbbra is. Azért néha tudnak okos dolgokat kitalálni, mert régebben úgy volt, hogy nekünk kellett iskola által kitöltött igazolást küldeni, hogy a gyerek továbbra is tanul.
2010. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem az iskola dönti el kinek kell intézkedni. Nálunk is mindig kérik a tk támogatáshoz a papírt amit az államkincstár ad ki. Szerintem ha már csak egy éve van és augusztusi szerintem még kap támogatást.
2010. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves előttem hozzászóló, a családi pótlékot nem az iskola adja, hanem a Magyar Államkincstár, így nem kell eldöntenie semmit. Régen úgy volt, hogy nekünk kellett igazoltatni az iskolával, hogy a gyerek tanul, de most már nem kell, mert az iskolának kell automatikusan lejelenteni a tanulókat. A Magyar Államkincstár adja ki az igazolást a kiemelt vagy egyedülállóként kapott családipótlékról, mivel ebben az esetben ingyenes a tankönyv.
2010. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na ebben a hónapban nem kaptam családipótlékot :( Felhívtam a MÁK-ot és azt mondták, hogy nekem kellett volna szep.30-ig iskolalátogatási igazolást beküldeni, amit az iskolával lepecsételtetek. Ést azt a MÁK-tól kell kérnem, vagy letölteni az oldalukról. Rákérdeztem, hogy nem intézi automatikusan az iskola, erre azt mondta a pasi, hogy azt ők nem fogadják el.

De legalább egy levelet küldtek volna, mert szerintem már nagyon kevés az a gyerek, aki 18éves korában végez az iskolával. Az én lányom is évvesztes. Nem kellett volna, hogy tájékoztassanak??

2010. okt. 7. 07:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!