Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol, hogyan találhatok diákmun...

Hol, hogyan találhatok diákmunka lehetőséget 16 évesen?

Figyelt kérdés

Nagyon korlátozottan találok munkákat az interneten kiskorúként, elméletben ugyan 16+-osként lehetséges (pláne nyáron) gyakorlatban ezt nem nagyon tapasztalom. Kerestem ilyen szervezeteket is, de egyszerűen nem találok semmit, amihez elég, ha középiskolás vagyok, maximum nehezebb fizikai munkák, de ez vékonyabb testalkatú lány létemre nem jön szóba. Minden ilyesmi téren érdeklődő vagyok, azaz aktuálisan nyári munkát keresek de a későbbiek miatt kíváncsi vagyok hosszabb távú dolgokra is. A szellemi munkát preferálnám leginkább, (nyelvtudásom pl. van), de ebben már nem is reménykedek 18 alatt:( Úgyhogy bármi érdekelne amit Budapesten, vagy nyáron akár a Balaton környékén lehet végezni, és nincs szükség óriási fizikai erőkifejtésre:D

Tisztában vagyok vele, hogy itt nem fognak az ölembe pottyantani jobbnál jobb lehetőségeket, szimplán tanácstalan vagyok, és reménykedem benne, hogy hátha valakinek vannak itt tapasztalatai erről, ötletei, merre kell indulni stb...

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2021. jún. 6. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Vannak közvetítői irodák, Miskolcon például a MelóDiák. Hogy az adott területen melyik az illetékes...passz. Rá kell keresned.
2021. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meki, KFC, burger kingbe mehetsz 16 évesen. Én 16 és 17 évesen nyáron a munkaügyi központba mentem el, ahol kaptam irodai, adminisztratív munkát. De itt minimálbérre számítás, tavaly 76 ezert kerestem és heti 32 órát kellett dolgoznom, két hónapra pedig volt 5 nap fizetett szabadságom. Ha a pénz a cél, akkor ne menj ide, viszont időtöltésnek és plusz zsebpénznek jó. De gyorsan menj el, mert előnyben vannak azok a diákok, akik ügyvitel szakon vannak, és a nyári gyakorlatukhoz kell ilyen munkákat csinálniuk. Én sosem voltam egyedül mindig volt 1-2 nyári gyakszis ember.
2021. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Ismerős körben senki sem tud segíteni?

Az a baj ebben a korban még nagyon szellemi munkával nem tudnak megbízni téged szerintem,de igazából sosem lehet tudni,aki keres az talál.

Idősek otthonába is érdeklődhetsz ha nem risztanak el az öregek,pl beszélgetni kell velük,ebédet osztani,udvart gereblyézni, olyan dolgokat kell csinálni ami nem megerőltető,oda azt hiszem nem kell hogy 18 legyél.

Ha esetleg nem találsz,diákszövetkezeteken sem semmit akkor fejleszd magadat valamiben,pl új nyelv tanulás,önfejlesztő könyvek olvasása bármi ami később hasznos lehet számodra.

Ha most esetleg nem sikerült semmi se ne szomorkodj,élvezd ki a nyári szünetet,fejleszd magadat,később is tudsz majd eleget dolgozni,jövőre pedig több esélyed lesz munkát találni,fel a fejjel.


Pluszban esetleg ha érdekel kérdőíves oldalak amik ki is fizetnek téged akkor nyugodtan küld el az email címedet,aztán el küldöm azokat az oldalakat amik számomra be váltak.


Ha ismersz a környéken időseket őket is meg kérdezheted hogy egy kis pénzért cserében szívesen segítenél nekik,esetleg ha van valakinek kisgyerek rá is vigyázhatsz pár órát mint babysitter,kutya sétáltatás stb..


Sok sikert. 🙂

2021. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!