Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomagot szeretnék küldeni...

Csomagot szeretnék küldeni Angliába. A szállítási díjon felül kell még valamit fizessek?

Figyelt kérdés
Egy laptopot szeretne vásárolni tőlem egy angol személy. Sosem adtam még fel csomagot külföldre. A pénzt előre akarja utalni, nekem csak simán el kellene küldjem neki a csomagot. Kell fizessek a szállítási díjon felül bármit is? Vám vagy ilyesmi? Hol érdemes feladni a csomagot?

2021. jún. 8. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Át akarnak verni téged.

Keress rá a nigériai csalásra, és sok pénzt spórolhatsz meg.

2021. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha előre utal nekem pénzt, aztán én küldöm a csomagot akkor hogyan tud átverni? Persze nekem is gyanús ez az egész, ezért nem mentem bele egyből.
2021. jún. 8. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A banki ügyekben való járatlanságot használják ki a csalók.

Azt fogja állítani a csaló, hogy már elutalta a pénzt. Ezután jelentkezik nálad levélben egy "bank", akik közlik, hogy a pénz már majdnem a tiéd, csak egy apró feltételt kell teljesítened, hogy megkapd. (Aki járatlan, az elhiszi, hogy a bankok levélben jelentkeznek és feltételeket támasztanak.)

Az apró feltétel többnyire az, hogy bizonyítsd a csomag feladását. Azt viszont csak akkor tudod bizonyítani, ha valóban elküldted. És ha elküldted, akkor ők röhögnek egy jót és lesz egy ingyen laptopjuk.

Természetesen a "bank" többé nem jelentkezik, nem reagál, és a pénz sem jön meg, hiszen a bank szerepét a csalók adták elő.

2021. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sok ilyen kérdés volt már ezen az oldalon.

Mindig érkezik 1-2 jóhiszemű, ámde akaratán kívül kártékony válaszoló, akik megpróbálják megmagyarázni, hogy nincs semmiféle rossz szándéka a jelentkezőnek.

Javaslom, gondolj bele abba, mennyire életszerű dolog egy angliai lakosnak Magyarországról vásárolnia. Ez kb olyan abszurd, mintha te akarnál Kazahsztánból használt műszaki cikket vásárolni.

Ne feledd, hogy UK nagyságrendekkel nagyobb ország, mint MO. Ebből adódóan a használt laptopok piacán is hatalmas a kínálat. Ennek ellenére egy jelentéktelen kelet-európai országból akar vásárolni valaki. Életszerű? A naivak szerint igen, ez sem gyanús. Ez esetben érdemes megnézni, mennyiért pörögnek UK-ben a hasonló specifikációjú laptopok. Nem hinném, hogy a tiéd jelentősen olcsóbb lenne az ottani kínálatnál. De ennek te tudsz utánajárni, ha érdekel.

2021. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Hagyom inkább a francba. Köszi a felvilágosítást! :) Számomra is átverésnek tűnik. Egyébként viberen keresett fel tegnap és miközben beszéltem vele egy másik személy meg küldött egy sms-t egy magyar számról amiben egy külföldi telefonszámot adott meg , hogy írjak neki whatsappon, meg adott egy email címet is hogy keressem fel valamelyiken. Természetesen nem reagáltam. Csak ha valaki hasonlóan járna mint én, nehogy bele menjen ebbe az egészbe.
2021. jún. 8. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!