Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladhatom a lakásom a gyermeke...

Eladhatom a lakásom a gyermekeim beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
Férjem több éve, hogy elhunyt, két felnőtt gyermekem van, a háznak én vagyok a tulajdonosa, viszont az egyik gyermekem követeli a ház felét, de én nem szeretném oda adni neki, inkább eladnám a házat másnak. Ezt a gyermekek beleegyezése nélkül megtehetem?
2021. jún. 14. 10:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekik van tulajdonrészük/haszonélvezetük? Ha van, akkor kell az ő beleegyezésük, ha nincs, akkor nem.
2021. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom az a baj. Férjem halálakor a lányom nemondott az apja 25 százalékáról, hogy a hitelt ne kelljen fizetnie, ami azóta már lejárt. De ha nem is tudnám eladni, hogyan tudnám elérni azt, hogy semmiképp se legyen itt, a halálom után se? Végrendelettel teljesen ki tudom zárni mindkét gyereket a hagyatékbó?
2021. jún. 14. 10:13
 3/19 A kérdező kommentje:
Tulajdonos vagyok, de nem értem hogy lehetnek a gyermekeim is tulajdonosok velem együtt. Ez a cifra
2021. jún. 14. 10:30
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Mi van a tulajdoni lapon? Ha nem tudod, akkor a Földhivatal weboldalán keresztül könnyen le tudsz kérni másolati példányt, és megnézed. Ha csak te vagy rajta tulajdonosként feltüntetve, és nekik haszonélvezetük sincs, akkor nem kell a hozzájárulásuk, a majdani örökségre hivatkozva sem. Ha szerepelnek a tulajdoni lapon, az macerásabb.
2021. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérd le ingyenesen!!!! az ügyfélkapun keresztül a tulajdoni lapot. Azon pontosan rajta van, hogy hivatalosan ki a tulajdonos, ill. ha többen vagytok, akkor milyen arányban.
2021. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

2: akkor tudod kizárni a gyerekeidet, ha pl. meg akartak ölni téged, vagy valami súlyos bűncselekményt követtek el ellened.


Miért akarnád kizárni a saját gyerekeidet???? Nem mindegy neked, hogy halálod után mi történik????

2021. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
"Te nem tudod, hogy a lakásodnak egyedüli tulajdonosa vagy-e? Az aztán cifra..." - Akadnak furcsaságok, egyik ismerősömnek 3 irányítószáma volt egy lakásra a Földhivatalnál, és az utca mellett házszám nem volt feltüntetve csak az emelet, mint hogyha az egész utcában azon az emeleten csak ő lakna. :-D Véletlenül derült ki, a szülei sem tudták, övék volt eredetileg az ingatlan.
2021. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha ket gyereked van akik orokoltek, egyik lemondott oroksegrol akkor a masik meg mindig tulajdonos.
2021. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha 100% tulajdonod van, akkor kizárólagos tulajdonos vagy. Ha kevesebb, akkor társtulajdonos, ebben az esetben másnak is van tulajdonrésze.


Elballagsz a földhivatalba, és kikéred a tulajdoni lapot. Azon rajta van. (Fizetős a dolog.)

2021. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell elballagni, ügyfélkapuval online intézhető 2 perc alatt. Lekéri a tulajdoni lapot és kiderül.


Ilyen patkányt még nem hordott a hátán a föld amúgy.

2021. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!