Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Első házasok vagyunk a férjemm...

Első házasok vagyunk a férjemmel. Úgy tudom lehet igényelni az első házasok kedvezményét. Ezt hol kell igényelni? Milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

2021. jún. 14. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyen lehet igényelni.
2021. jún. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A nyomtatványt pedig vagy a nav oldaláról töltöd le, vagy a munkáltatótól kéred.
2021. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezt nem az ügyfélkapun keresztül kell igényelni?

Nekem a munkahelyen ezt mondták...

Illetve szeptember óta vagyunk házasok, de én csak júniusban kezdtem el dolgozni. Eddig nem igényeltük. Visszamenőleg lehet igényelni?

2021. jún. 14. 23:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd a kövi adóbevallásba beírod visszamenőleg.
2021. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2020 szeptember óta vagytok házasok? 2021 júniusában kezdtél el dolgozni?

Akkor te csak júniustól igényelheted az adókedvezményt.

Páros nem tudja érvényesíteni az elmúlt hónapokra?

Van egy ilyen nyomtatvány kitöltő, lehet erre gondolt a munkáltatód?

[link]

2021. jún. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mond hülyeséget a kérdező/munkáltatója, a férjeméknél sem kellett idén már papíron leadni, hanem ügyfélkapun keresztül direktben beküldeni az adókedvezményes papírt.

[link]

Tavalyra csak akkor tudjátok igényelni, ha a házastársad tavaly dolgozott (az adóbevallásban kellett volna, így most már önelenőrzést kell beadni), az idei évre január-májust pedig majd jövő tavassszal tudod kérni a bevallásban.

2021. jún. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!