Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen támogatásokra, járuléko...

Milyen támogatásokra, járulékokra, kedvezményekre, visszatérítésekre és egyéb dolgokra jogosult egy 18. életévét betöltött személy aki tartósan beteg, értelmi fogyatékos, autista, magatartászavaros, halmozottan hátrányos helyzetű, SNI-s és egyebek?

Figyelt kérdés

(Kérlek ne jöjjetek azzal hogy csak beképzelem a betegségeimet meg ilyenek, teljesen felesleges, sőt, még papírom is van róla hogy fogyatékos vagyok és nem vagyok normális. Köszi.)


Sziasztok!



Van egy személy, akinek papíron autizmus spektrum zavara, asperger szindrómája, hiperkinetikus magatartás zavara van, sajátos nevelési igényű, értelmi fogyatékos, halmozottan hátrányos helyzetű és jelenleg 18 éves.

Egy ilyen személyként milyen támogatásokat, járulékokat, kedvezményeket, visszatérítéseket és egyéb pénzeket illetve dolgokat (mint a MÁK kártya, ami nem egy pénzösszeg, de nagyon hasznos) kaphatok meg az emelt összegű családi pótlékon kívül?

Egészen eddig az összes pénzt ami utánam járt valaki mindig zsebre tette és nem láttam belőle semmit (anyám (akit utálok, kérlek ne kezdjétek el a szeresd a szüleid és segítsd őket szöveget), a gyermekotthon amiben éltem sok-sok évig, meg kitudja még ki tette zsebre a hátam mögött az utánam járó támogatásokat) annak indokán hogy nem múltam el 18 rejtegetni és titkolni kell előlem minden ilyesmit, meg hát milyen jó ha évekig valaki más pénzét lehet lenyúlni büntetlenül. De mostmár a személyim szerint elmúltam 18, jogilag (és társadalmilag is, de ez már más téma) teljes értékű ember lettem, akinek mostmár engedélyezett igényt tartania azokra a dolgokra ami saját magának jár. Igaz, mivel mindent rejtegettek előlem, így pontosan én sem tudom hogy milyen egyéb dolgaim, betegségeim vannak a felsoroltakon kívül így egyelőre ezeket tudom, ha tudtok tanácsot adni hogy hol tudnék ilyesminek utána járni, szívesen hallgatom.

Eddig összesen az emelt szintű családi pótlékot fogom tudni majd megszerezni (amint sikerül elkészíteni megint egy papírt arról hogy nem, még mindig nem gyógyultam ki egy gyógyíthatatlan betegségből...) és itt meg is állt a tudásom. Ezügyben kérdeznélek titeket, hogy milyen pénzeket kaphatnék meg, illetve pontosan hova kell fordulni velük, mert eddig ahol voltam csak mindig átirányítottak máshova. (Hallottam valami rokkantsági nyugdíjról vagy miről, de nem tudom mi az, ha arról is meséltek hogy az mi akkor megköszömöm.)


Segítségeteket köszönöm! :)



2021. jún. 15. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
ezekre semmi nem jár
2021. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem stimmel ebben a leírásban!

Ha nem anyád nevelt, akkor semmiféle támogatást nem vehetett fel!

A gyermekotthonban pedig elkülönített számlán gyűjtik az állami gondoskodásban nevelt gyerekek pénzét - tehát nem tudják lenyúlni.


Valamit elképzelsz, és azt valóságnak próbálod beállítani.

2021. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Korlátozó gondnokság alatt állsz-e...???
2021. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem magad tartottak el, akkor senki nem nyúlt le tőled semmit, hiszen az eddigi kedvezmények és támogatások az eltartásásodhoz való hozzájárulások voltak, az a pénz nem neked, hanem a téged nevelőnek jár.


Vagy ingyen kapod a kaját még ingyen van neked a rezsi és a ruha?

2021. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz most? Ki ad neked szállást? Ki ad neked ételt?

A kormányhivatalba menj be, ha érdeklődni akarsz arról, mi jár neked. De ha te kapod meg a pénzt, akkor viszont magadnak kell beosztanod, lakhatásra, ételre, és minden egyébre. Menni fog?

2021. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elviekben általános első felében elkerültem gyermekotthonba (állítólag családból kiemelés címszó alatt, mert olyan élhetetlenek voltak ott a körülmények hogy a többi családtagom lakhatott ott csak én nem), ahol nem tudom mi és hogyan történt, volt-e egyáltalán külön számla vagy egyebek (nem voltak hajlandóak elmondani semmit). Annyit tudok, hogy a saját személyes irataimat nem tarthattam magamnál és egy irodában tárolták ahol nem volt hozzáférésem. Az olyan személyes dolgaimat sem használhattam mint a mák kártya az utazáshoz (igaz a négy falat elhagyni is szigorúan tilos volt, mert... csak. Ez volt a válaszuk mindenre).

Amikor kikerültem onnan anyámhoz általános vége felé, akkor én nem kaptam se pénzt se tájékoztatást arról hogy mi és hogyan történt. Sőt, elviekben (és ismét, senki nem volt hajlandó elmondani semmit, csak azokból tudok leszűrni dolgokat amiket aláírattak velem) volt olyan is volt egy ideig hogy a gyakorlatban anyámnál laktam, papíron meg a gyermekotthonban. Elvileg a gyermekotthon előtt magántanuló is voltam valamikor, azért hogy anyám kapjon plusz családi pótlékot és egyéb pénzt.


Elviekben nem állok gondozó gondnokság alatt, legalábbis senki nem mondott róla nekem semmit hogy ilyen lenne vagy ne lenne, így gondolom az alapértelmezett nem vagyok gondozó gondnokság alatt áll fenn.


Több mint három éve külön lakom anyámtól, semmilyen pénzt nem kaptam tőle leszámítva fél-egy évente 10.000 forintokat mint "szülinapi ajándék". Az olyan dolgokat amik utánam járnak, mint az emelt családi pótlék, adókedvezmények és minden egyéb amikről nem tudok ő vette fel az elmúlt három évben, anélkül hogy a gyakorlatban rámköltötte volna azt. Gyakorlatilag több mint három évig volt passzív bevétele amit nyugodtan magára költhet (és költött is) amiért a kisujját se kellett mozdítania. Mivel nem múltam el 18 így nem volt jogomban hivatalosan is elköltözni (meg minden egyéb saját dolgomat saját magamhoz venni), anyám meg nyilván hülye lett volna egy ilyen passzív jövedelmet eldobni ha csak annyit kell tennie hozzá hogy nem ír alá papírokat hogy én elköltözhetek hivatalosan is.

Én a magam részéről a sajátos módjaimon (nem, nem prostitúció, meg nem lopás meg ilyenek, ne gyertek ilyenekkel) megoldottam azt hogy megéljek három évig egy egyébként sokkal jobb életminőségben mint anyámnál. De mostmár hogy elmúltam 18 végre van lehetőségem a saját dolgaimat magamhoz venni, mint ahogy az emelt családi pótlékot elkezdtem intézni hogy az enyém legyen innentől.

Az eddigi több mint egymillió forintnyi pénzt (és ez az egymilliós összeg csak az emelt családi pótlékot számolva van, az egyéb adókedvezményeket, járulékokat és egyéb pénzeket nem beleszámolva) pedig sajnos be kell tudnom annak hogy elköltötte magára és soha nem látom viszont.


Az hogy tudom-e kezelni a pénzt meg nem egy olyan dolog ami miatt aggódnék, eddig is megvoltam tökéletesen, az hogy ha kapok plusz pénzt szerintem nem egy gond hanem egyenesen egy jó, könnyítő dolog.

2021. jún. 16. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!