Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót adtok...

Mennyi borravalót adtok háztartási gépek szállításakor?

Figyelt kérdés

Mondjuk hűtő vagy mosógép?

Lift van.


2021. jún. 16. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
miért kéne adni???? Ha házhozszállítással vetted, akkor ki van fizetve a lakásodig a szállítás ára.
2021. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Semennyit, azért fizetek szállítási költséget.
2021. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
700 ft-ot, mert cipekedett az illető, be is hozta a lakásba. Én nem vagyok spúr, de tudom hogy a többség az, mert a férjem futár, alig kapott borravalót. Ha valaki házhoz hozza a kajámat, alap a 200 ft.
2021. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
3: nekem se ad senki, én miért adjak?????
2021. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
menj te is kiszállítani nehéz gépeket, vagy menj el futárkodni, ahol te állod a járműved amortizációját, és néha gyalogolsz 10 emeletet vagy egy doboldalt mások kajájával, és te is fogsz kapni attól a néhány jó érzésű, empatikus embertől mint én :)
2021. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Itt nem kajáról van szó. Arról volt az oldalon sok kérdés, elolvastam a válaszokat, ott futár írta, hogy érdemes adni, mert beleköpnek, ha nem.


De ez egy nehéz tárgy, nem tudom, ilyenkor mi az átlag.

2021. jún. 16. 23:07
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

Miert fontos a lift?


A kiszallito az elso ajtoig -lepcsohaz ajtoig koteles vinni a gepet!

Utana fizetos.

2021. jún. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

"Miert fontos a lift?" Ez komoly?

Lift nélkül több idő, nehezebb feladat , több pénz.

2021. jún. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha felhozza a 3. Emeletre a lépcsőn akkor egy ezrest. De volt aki nem akarta felhozni, ő semmit nem kapott
2021. jún. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

#5: senki nem kényszeríti a futárt, hogy olyan munkát vállaljon, amit nem szeret, vagy nehezére esik neki.

A vásárló a bolttal áll szerződéses jogviszonyban, és kifizeti a lakás / emelet / stb-ig tartó TELJES szállítási költséget a boltnak.

Semmi köze hozzá, hogy a bolt és a futár milyen jogviszonyban áll, és milyen árban egyeztek meg.


Ha kifizette a szállítási költséget, semmi egyéb költség nem terheli. Ha akar, adhat borravalót, de semmiféle erkölcsi kötelessége nincs.

2021. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!