Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol találhatok olyan diákmunká...

Hol találhatok olyan diákmunkát, ahol nem elvárás a 16. betöltött életév? (Pl Szegeden)

Figyelt kérdés

(Nem nekem kell, mielőtt valaki jelenteni akarná a profilomat...)

Szeged és környéke lenne a legideálisabb.

Illetve milyen munkakörben lehet ilyen munkát találni?

Tudom, hogy ez így elvileg illegális, de sok embertől hallottam, hogy ha pár hónap múlva már megvagy 16 akkor felvesznek.



2021. jún. 19. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
15 éves kortól legális a diákmunka, iskolai szünetekben. Máskor nem fog egy szövetkezet sem keresni és közvetíteni ilyen munkaerőt. Úgyhogy semmi extra dolgot nem kell csinálni, csak megnézni az álláshirdetéseket - ez a legális módja. Aki meg feketén dolgoztat, nem fogja hirdetni. Az viszont tény, hogy nem keresettek a 15 éves diákmunkások.
2021. jún. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Diákszövetkezetnél dolgoztam, aki nem volt 16 azt mindenkit el kellett küldeni még nyáron is. A megrendelő partner cégek nem szerették a 15 éveseket, azt mondták 16 alatt ne küldjünk senkit. Amúgy 18 alatt max csomagolás, árufeltöltés, gyümölcsszedés, szórólapozás,ilyesmi munka van. Itt a helyi strandra szoktak még menni gazolni, szemetetszedni, pakolni, takarítani.
2021. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!