Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy érdemesebb céget nyitni?

Hogy érdemesebb céget nyitni?

Figyelt kérdés

Eddig minden vagyonom a szüleim nevén van. Egyedüli gyermekként, ez úgyis az én örökségem lesz. Viszont azon megfontolásból, hogy egy esetleges váláskor a vagyonomhoz nyúlhatnak vagy hogy problémáim lehetnek a törvénnyel valaha, eddig mindent amim van rájuk irattam (ingatlanok, telkek, járművek és egy 3 hektáros erdő, illetve egy kisebb vállalkozás is hivatalosan édesanyámé).

Ez utóbbit 20 évesen indítottam, akkor még szó sem volt családról vagy felnőtt életről, mert egyetemre jártam. Viszont az ő nevére csináltam és működik ma is.

Most viszont szeretnék céget nyitni, mert eddig volt egy feketén működő autómosóm, és szeretném hivatalossá tenni, s nyitni egy másik helységet is, egy másik negyedében a városnak. Van bármi hátránya, ha ezt is az ők nevükre csinálom? Fontos, hogy nem ez a fő jövedelem forrásom (egyelőre), mert egy építőipari cégnél dolgozok. Hogy éri meg jobban?

32/F



2021. jún. 20. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Szeritem mostmar 32 vagy, ezzel a mentalitassal nem csodalkozok hogy nincs senkid. Fonyeremeny leszel annak a nonek aki rad fanyarodik.

Talpraesett ugyes ferfi lehetsz ha mindened anyuka apuka neven van, mondjuk ezt nem ertem mert a mar megszerzett vagyont bele lehet irni hazassagi szerozdesbe... De te vagy tul hulye vagy tul nogyullolo vagy.

Mindenesetre remelem boldog leszel es sok sikert

2021. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1

Köszönöm a pozitív hozzáállásod, de 7 éve boldog házasságban élek és van egy 2 éves ikerpárom.😊


Engem nem érdekelnek a szerződések. Igen, ha valamit vettem, azt a szüleimre irattam, nem magamra. Be vagyok biztosítva így én is és a gyermekeim is.


Viszont szeretnék a kérdésre is egy választ.

2021. jún. 20. 21:51
 3/4 A kérdező kommentje:

3

Nem veszik, viszont nagyon sok mindenre tarthat igényt és sosem élhet tudni mit hoz az élet. És ne gondold, hogy a 7 év házasság alatt nem gyarapodtam. Csak ezeket is a szüleim neve alatt csinálom. Jobb így. Nem értem miért zavar ez bárkit is.

És nem, nem vagyok komoly vállalkozó. Csak befektettem a pénzem és egyelőre úgy néz ki, hogy jól csinálom.

A hozzászólásod második felére nem szeretnék reagálni. Az csak az intelligenciaszintedet minősíti.


Viszont szeretnék a kérdésre is választ kapni, már ha ez az oldal arra való.

2021. jún. 20. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha magad helyett bevonsz valakit, akit fizetned kell, de nem csinál semmit, az hátrány, de ezzel gondolom te is tisztában vagy. Előnyét nem nagyon látom annak, hogy más nevén fut a céged. Bár cégformát nem említettél, Bt-nél létezik tán még csendestárs, csak kérdés, mi okod lenne Bt-t választani cégformának...
2021. jún. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!