Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 70% T/T in advance as deposit...

70% T/T in advance as deposit and 30% balance before shipping. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Az alibaba oldalról szeretnék majd rendelni egy motort. A füzetési módhoz a következőt irták:70% T/T in advance as deposit and 30% balance before shipping. Utána jártam valamennyire, de nem nagyon sikerült meg értenem angolul. Valaki esetleg el tudná magyarázni?
2021. jún. 24. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos nem jártál utána, mert a google translate meg a google instant megmondja.

A T/T a távirati fizetés, 70% előleg kell letétbe, 30% meg szállítás előtt.

Értem én, hogy kérdezni könnyebb, csak ne hazudj már, hogy utánajártál.

2021. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

70%-ot utalj át előre, a maradék 30-at szállításkor. Mivel utalás, nincs fizető védelem, ha nem kapsz semmit, soha nem szerzed vissza a pénzt.


Biztos, hogy kell ez neked? Meg fogják vámolni és kell majd fizetned ÁFA-t, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy Európában forgalomba helyezhető, akár elektromos, akár belsőégésű. Rendszámot sem kapsz típusengedély nélkül.

2021. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az elsö válaszolónak szól: Akármennyire hihető vagy nem ,de tényleg utána jártam.Tudok azért angolul is, lehet hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést ,de az már mindegy. Biztosra szerettem volna csak menni ,mivel 1 millió forintos motorról van szó.

A második válaszolónak: Elméletileg van egy úgynevezett trade assurance. Ez nem tudom hogy mennyire megbízható. A vámmal és az áfával már számoltam és azért jobban jönnék ki mintha magyarországon venném meg. Olyan 400-500 ezer forintal lenne olcsóbb mint itthon, de ezek után elgondolkozok rajta hogy megéri-e azt a sok vesződést és kockázatot. A motort forgalomba lehet hozni ,mert a magyarországon kaphatóhoz ki van írva hogy lehet papirozni és a típusa is megegyezik azzal amit rendelni szerettem volna , de ugy is csak terpen lenne használva a motor.

2021. jún. 24. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Látatlanban tuti nem vennék semmi ilyesmit, se műszaki cikket, se járművet. Inkább vegyél valamit itthon, amit meg is tudsz nézni és ki is tudsz próbálni, na meg papírjai is vannak.

Rengeteg szívástól meg tudod magad menteni.

2021. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szállítást is számoltad ? 20as konténer most mire ideér 7800 USD, sajnos tudom, tehát 2.4 millió forint. Ha gyűjtőbe belerakod 200e Ft köbmétere ez robogónál is ha jól dobozoljak 2 köbméter felett lesz. Tehát 500e Ft a szállítás. A szállítás áfája és vamja is rámegy illetve az utalás 2*16 e Ft.


Így összeadtad ?


A kínai nem intéz neked szállítást cuki amikor berakja egy konténerbe és koperig eljut, és ott egy nagy konyernersAllito hajón van. De van a többi része arra fuvarozó céget keresel itthon és nem lesz olcsóbb az utanfutas mint ha te intezted volna.


Megoldható minden, sok kontenert intezek,de 1 motort meg nem próbálnek behozni.

2021. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!