Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az pénzhamisításnak számít,...

Az pénzhamisításnak számít, ha otthon rajzolunk/nyomtatunk pénz, de nem fizetünk vele?

Figyelt kérdés

2021. júl. 2. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2021. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor simán el lehet adni, nem?
2021. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha nyomtattok az tutira az, mindegy, hogy fizettek vele vagy sem. Rajzolni, hát gondolom nem olyan szinten tudtok, hogy megtévesztő legyen. Ha megtévesztő, akkor az is hamisításnak minősül, kivéve, ha ráírjátok, hogy játékpénz. Ha házkutatást tartanak a rendőrt nem fogja érdekelni, hogy megpróbáltatok fizetni vele vagy sem, azt feltételezik, hogy igen, különben nem nyomtatnátok pénzt.
2021. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rairod nagy betukkel hogy jatek akkor nem az. Ha bescannelsz es kinyomtatsz egy ezrest akkor az mar az
2021. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem másolhatsz fizetőeszközt csak úgy, ha jelzed rajta egyértelműen, hogy "játékpénz vagy másolat".
2021. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
A bankjegyek utánzását a törvény bünteti. Engem a múltkor azért is elvitt a rendőr mert olyan szigorúan néztem, mint Deák Ferenc az ötszázason. merthogy utánzóm a bankjegyet. csak az mentett meg a nyaktilótól, hogy jó ügyvédem volt s meggyőzte a bíróságot hogy én csak egy bankjegyet utánoztam de a törvény többesszámban ír vagyis csak akkor büntet ha többet is utánzók.
2021. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bferike ***** válasza:

Szerintem igen, mert a kísérlet a firgalomba hozatalra edetlen nem is történik, az már egy "ráutaló magatartás ", hogy másolatot készítesz.

Illetve a törvény már magát a hamisítást is bünteti.

2022. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!