Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcoin bányászat megéri...

Bitcoin bányászat megéri Magyarországon?

Figyelt kérdés

A barátom most szeretne rig-et venni (én nem nagyon értek hozzá szoval ha valamit nem jól írok bocsánat) és azzal bányászna bitcoint. Egy 1 milliós majdnem 200 W(nem tudom jol emlékszem e a mértékegységre)-os riget nézett ki és azzal elvileg 5-10 dollárt tudna naponta bányászni. A lényeg az ugye hogy éjjel nappal elektromosságot fogyasztana vele és kis hazánkban elég ütős áramszámlák tudnak érkezni akárcsak az egyszerű háztartási gépek üzemeltetése mellett is. Szoval a kérdésem az lenne hogy mennyire éri meg a bányászás és mennyire sokat kellene adóznia,meg áramra költenie. Tapasztalatokat nagyon szivesen fogadnék.

Plusz infó hogy elég régi építésű társasházban él és ha egyszerre több berendezés megy néha lecsapódik az áram ami szinten buktató lehet. Mármint nem valami stabil a rendszer.

Minden választ köszönök ami hasznos.



2021. júl. 7. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felejtse el, sosem fog megtérülni neki a befektetése, nemhogy keressen rajta. Az adó nem kevés, de jövőre kedvezőbb lesz, ha nem vallja be addig.
2021. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha van egy atomeromuved, akkor igen.


Illetve, mindig a legujabb vid kartyat kell venned.


Ezek nelkul nem eri meg.

2021. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj vele (pontosabban nem feltétlenül baj baj, csak lutri) hogy a rig árát, az áramot stb. forintban (euróban, dollárban...) kell fizetni, a "bevétel" meg bitcoinban jön, tehát az árfolyamtól függ. Lehet hogy most kiszámolja hogy XY idő alatt XY % profitot termel a gép, aztán 2 hét múlva felére esik a bitcoin árfolyama. Ettől az ő költségei nem lesznek kisebbek. Persze ez működhet fordított irányban is, szóval nem azt mondom hogy biztosan nem éri meg, csak azt mondom hogy nagyon kockázatos.
2021. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Haat figyelj, en ezelott sok sok evvel csinaltam, akkor megerte. Most nagyon nem eri meg. Itt nagyon draga az aram, meg akkor is ha van napelemed. Nekem mindenem is volt, sok stresszel jart, zajjal, meleggel stb. 5 perc matekkal kitudod szamolni hogy mekkora befektetes mennyit hoz stb. Jobban jar ha allampapirt vesz, te se nezed hulyenek o se fog olyant csinalni amihez nem ert, es a kapcsolatotok se megy rea.
2021. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
MÁPot vegyen a kincstárból, ha meg ennyi esze van akkor tudja hogy lehet bitcoint szerezni ennél jóval kevesebb ráfordítással és nyűggel.
2021. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,mindenkit felpontoztam. További szépséges napot nektek!
2021. júl. 11. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!