Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Cad/Cam peogramozó vagy CNC...

Akos4345 kérdése:

Cad/Cam peogramozó vagy CNC gépkezelö?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kettő között gondolkozom, és mivel mindkettő érdekelne, így hasonló téren mozgó emberek véleménye érdekelne.

Érdekel engem a CAD/CAM programozás/tervezés is, de a CNC programozás/kezelés is.

Melyik jobb, miért és kinek mi a véleménye?

Lehetőleg számokkal alátámasztva.

Érdemes hozzájuk egyetemet végezni?

Vagy annyival nem keresek többet?

Mennyire Érdemes CNC gépekkel foglalkozni a jövőben?

Effektív minden érdekelne, ezekkel kapcsolatban.

Minden véleményt szívesen meghallgatok!

Nagyon szépen köszönöm!



2021. júl. 7. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A cnc gépkezelő az betanított munka, nem?
2021. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1-es, igen és sehova nem fognak felvenni komolyabb beosztásba, amíg nincs gyakorlatod gépkezelésben....

Max ha gépészmérnöki diplomád van.

2021. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem CNC gépbeállító az, amire a kérdező gondolt, nem gépkezelő.
2021. júl. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

CAD/CAM programozásnál ülsz a kényelmes irodában és programozol, cnc gépkezelő/gépbeállítóként pedig kint vagy a gép mellett egész nap.

A fizetés igazából vállalat függő.

Egyetemet a programozóhoz el lehet végezni, a gépbeállító sima szakmunka (nyilván az egyik legbonyolultabb, de az)

Én dolgoztam gép mellett is, illetve jelenleg tervezek, gyártás előkészítek és programozok is. Nem mennék vissza a gép mellé, mert baromi monoton, viszont az irodai munka meg annál stresszesebb.

Igazából teljesen más a két munka amit leírtál, csak annyit kell kitalálnod, hogy fizikia vagy szellemi dolgozó akarsz-e lenni.

2021. júl. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!