Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Orosz baratom kuldott nekem...

Orosz baratom kuldott nekem ajandek csomagot, 30e ft ertekben, erre nezem hogy 10e ftot ki kell fizetni vamra?

Figyelt kérdés
hat dogoljon meg az aki ezt kitalalta
2021. júl. 8. 11:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
rohadt tetves allat kormany az utolso bort is lehuzna az emberekrol
2021. júl. 8. 11:18
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Magyarország jobban teljesít.
2021. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg vámkezelési költség és ÁFA főleg. Sajnos július 1-től ez van, EU-n kívülről.

Lehet valahogy neten is intézni, olcsóbban. Ezt már buktad, de legközelebb megúszhatod, egy idő után talán beáll már a dolog.

Itt is beszélgetnek róla:

[link]

2021. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
Majd legközelebb nem pattogsz utólag,hanem utánanézel a dolgoknak.
2021. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Latom nincs jobb dolgod mint beszologatni mi? Szar eleted lehet.
2021. júl. 8. 12:19
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy EU-s intézkedés, nem a magyar kormányé.
2021. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hat igen, csak mas orszagokban nem rekordmagas 27%-os áfa van
2021. júl. 8. 12:41
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Furcsa, hogy ez esetben nem volsz szukseges megallitani Brusszelt...

Nem baj a lenyeg, hogy az apa férfi az anya nő, szorogosan követjük az Orosz mintát.

2021. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

"Valószínűleg vámkezelési költség és ÁFA főleg. Sajnos július 1-től ez van, EU-n kívülről."

Ekkora értékre július 1 előtt is ugyanez volt. Akkor kereskedelmi árura 22 euró, ajándékra 45 euró volt a határ. A 30 ezer forint jóval felette van mindkettőnek.


"Hat igen, csak mas orszagokban nem rekordmagas 27%-os áfa van"

Ha nem 10 ezret csak 6 ezret kéne fizetned, akkor nyugodt lennél? Akkor nem merült volna fel benned a kérdés?

Tény, hogy magas az áfa, de ezt lehet tudni, ennek tudatában kell dönteni. Ha drága a mozijegy, nem megyek moziba. Vagy elmegyek, ha belefér. De azt nem cisnálom, hogy elmegyek, kifizetem, utána szidom a mozit hogy de rohadt drága.

2021. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Aha, csak az átlagkereset tudod itt nem 1500 euro, hanem kb 506.

Siman kifizetem, mernoknek tanulok a BME-n, de az egyik legkorruptabb, legszanalmasabb EU-s orszagban elunk. Ha nyugati eletszinvonal lenne, lehet nem huzna fel hogy mi fizetjuk a legtobbet.

2021. júl. 8. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!