Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális ha egy 30 körüli nő...

Normális ha egy 30 körüli nő elszór évente 3,5 milliót/10000€ designer ruhára?

Figyelt kérdés

A foglalkozása fogászati asszisztens Ausztriába igy bruttóban a legjobb esetben is bruttó 1800/2000€ keres. Ez évente minden plusszal maximum 28000€ bruttóban ami nettó 21000€ a legjobb esetben is.

Ebből elszór legalább 10000€ designer táskákra, kiegészítőkre, cipőre. Miközben albérletben lakik, diplomája nincs. Egyetlen vagyona egy ruhásszekrény. A legrosszabb hogy mindezt felrakja a netre videó formában , másokat ingerel az örökös vásárlásával kifejezetten olyan kiskorúakat akik őt nézik/példaképnek tekinthetik a dekoratív külseje és gazdasága miatt de nincs saját fizetésük hogy ők is megvásárolhassanak bámit abból amit bemutat. Nem sok tini tud 12000 forintos rúzst vagy 20000 alapozót vásárolni kéthetente. De azoknak a felnőtteknek akiknek a fizetése messze elmarad az övétől igy rosszul érezhetik magukat miközben még a követőitől is koldul pénzt adomány formájában a több € ezres táskáihoz.

Normális ez a világ? Hogyan lehetne megállítani, mert sokaknál okoz/ fog okozni önértékelési gondokat (miután képtelenek pénztárca-méretű designer táskát vásárolni egy használtautó áráért).


2021. júl. 11. 17:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha magasabb lenne a fizetése semmi gond nem lenne vele, bár ha azt vesszük egyébként hogy ezt a tartalmat az interneten ( gondolom YouTube-felületén ) megossza évente egy-egy vásárlást akár a közönsége is képes megfinanszírozni neki. Vagy hogyha csak azt vesszük akkor azt 12000ft-os alapozót/ rúzst simán kitud fizetni a videóiból befolyó összegből, ami Németországban még magasabb is, mint Magyarországon.
2021. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A szülő feladata az, hogy az ezeken felnövekvő generációnak helyes értékrendet tanítson. Néha én is megnézek egy-egy ilyen videót, de ad1 nem értem miért olyan fontos téma a smink, divat, márka, egyebek, hogy tízezrek lesik az új videóit egy-egy influenszernek. Ad2 sosem költenék ennyit ilyen termékekre, pedig kb. annyit keresek, mint a kérdésben szereplő hölgy, a férjem meg mégegyszer ennyit. Itthon.

Amikor mi voltunk gyerekek is megvolt ennek a maga "fóruma" csak még más léptékben. Pistike a Maldív szigeteken nyaralt, én meg a Csepel szigeteken max. Gizi pipás pólóban járt, én meg a piacos szabadidőt hordtam. Viszont hiszem azt, hogy ezeknek köszönhető az, hogy olyan ember lett belőlünk, amilyen, mert sosem nélkülöztünk, csupán nem mentünk a "divat" után. A mai napig nem költenék smink termékre 10+ ezer forintot, mert a harmad annyiba kerülő is pont ugyanazt tudja, ahogy ruhára, táskára sem költenék ennyit, csak mert van rajta valami jól ismert márkajelzés. Attól az még csak egy használati cikk, amitől nem leszek se több, se kevesebb.

A mi gyerekeink úgy nőnek fel, hogy nem márkahűen vásárolunk, hanem a jó ár-érték arányt keressük. Tudni fogják mi az a spórolás, a megtakarítás képzés és látják ennek az eredményét, hiszen elmagyarázzuk nekik, hogy ez a nyaralás egy drága nyaralás, amit sokan nem tehetnek meg és mi azért "spóroltunk" ezen, azon és amazon (életből hozott példákkal), hogy ide eljöhessünk. Avagy megvehessük ezt a házat, autót, elmehessen a táborba, stb.

Egyébként kinek mi a fontos. Neki ez. Megjegyzem influenszerként valószínű egy csomó cuccot bemutatásra kap, nem mellesleg a nézettségéből is csurran-cseppen.

Nekünk más. Én elfogadom, hogy valakinek ezek fontos dolgok, de attól még nagy barátnők sosem leszünk, mert teljesen máshogy gondolkozunk.

2021. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Csodálom, hogy ez a kérdés még itt van...úgy látszik, a kis hejcegnő és hűséges csatlósai nem töröltették még...egyébként az egyik törölt kérdésnél írta valaki, hogy már jelentette a hölgyikét a Médiahatóságnál...lehetetlen, hogy reklám/szponzorok nélkül tudna ennyit vásárolni, ahogy a kérdező is leírta itt a cuccok árait, még ha a pasija finanszírozza ezt az egészet, akkor sem. Amúgy a vásárlásmánia meg a nárcizmus csúnya betegség illetve állapot, kezeltetni kellene, nem pedig youtube-on reklámozni...
2021. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én voltam aki a médiahatóságot írtam és írtam is nekik. Remélem megvizsgálják és megbüntetik.
2021. júl. 20. 15:31
 15/22 anonim válasza:
100%
Ez az ostoba Velencében 3,5 órát várt egy olyan tesztre amit egyébként Ausztriában is megcsinálhatott volna a hazaérkezés után, 24 órán belül. És erröl videòt is csinált. 😄😅 Tudtam, hogy buta, de hogy ennyire sötét azt nem gondoltam volna. 😅
2021. júl. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
"Dégas". 🤦‍♀️ Komolyan nekem kinos, hogy mennyire ostoba ez a nö. 😅
2021. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Újabb mit vettem videó 😆

“Dégas” No comment

2021. júl. 24. 22:41
 18/22 anonim válasza:

Úristen xd Dégas...ez de gáz xddd

Zituska, szerintem kezdj el gyűjteni egy kis alapműveltségre!


Azt is imádtam, mikor a velencés videóban elmondja kb. 86-szor hogy DEKADENCIA :DDD


Neki külön bejáratú strand kell mert ő utálja a mozgóárusokat...szívem.

Nem mindenki tud koldulni a követőitől, tudod, ők így keresik meg biztos a Luira valót...


És te miért nem tudtál annyit összekoldulni, hogy Velencében is vegyél valami 5000 eurós szuperegyedi szöszmöszt, hm?

Neked a Ch.nel táska nem státuszszimbólum...persze...a bőr nem sül le a képedről, hogy ekkorákat hazudsz...

2021. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ki az a hülye aki 1500€ fizetéssel vesz egy 3800€ értékű táskát ami akkora hogy 3 dolog fér el benne? Ha ez nem státusszimbólum ami az egyik legdrágább és az egyik legismertebb luxuslogós táska jelenleg a világban akkor mi? Talán zsákba cipelni kéne a megtakarított pénzt?

Azért a nézők se síkhülyék ám.

2021. júl. 25. 00:00
 20/22 anonim válasza:
100%
Megnéztem ki ez. Az, hogy ostoba egy dolog. De minden szégyenérzet nélkül kitolja a netre. 😂 Haverok szerint "arra" jó... 😅
2021. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!